Žvynelinė

ŽvynelinėŽvynelinė tai yra paplitusi neužkrečiama odos liga, kuri yra lydima odos uždegimu.  Ši liga yra chroniška, aštrus ligos periodas yra keičiamas  atpalaidavimo arba  simptomų išnykimo periodais ir yra sukeliama  įvairiais faktoriais.  Žvynelinė tai yra labai paplitusi liga, kuri kur kas dažniau palaužia moteris, nei vyrus.  Ši liga nėra  visiškai išgydoma, tačiau įmanoma palengvinti simptomus ir taip pat pagerinti paciento gyvenimo kokybę. Žvynelinė gali sukelti artritą tai yra sąnarių uždegimą.  Tačiau yra būtina  įsiminti, kad ši odos liga  nėra užkrečiama, taigi kitiems nereikia baimintis. Ji yra chroniška ir labai dažnai atsinaujina, aštrus ligos periodas yra keičiamas ramiu ligos simptomu, kai  ligos simptomai nėra taip ryškiai pastebimi, tačiau  po kurio laiko  simptomai vėl atsiranda.  Žvyneline serga pakankamai daug žmonių, ypatingai tarp žmonių, kurių amžius yra nuo 16-22 metų ir nuo 57-60 metų. Šiek tiek labiau ši liga  skriaudžia moteris nei vyrus. Ši liga  dažnai atakuoja žmones, kurių oda yra šviesi.  Tačiau tai yra visiškai neužkrečiama liga.  Šiuo metu nėra nustatyta kodėl žmonės suserga šia liga, manoma, kad šios ligos atsiradimas yra susijęs su  genetiniu polinkiu, netinkamai funkcionuojančia  imunine sistema ir taip pat su  mus supančios aplinkos faktoriais, kurie veikia mūsų organizmą.

Žvynelinė gali būti kelių formų, ji yra skirstoma pagal savo požymius ir taip pat pagal vietas, kuriose ji atsiranda.  Tačiau nepriklausomai nuo žvynelinės formos, ši liga  yra chroniška, turi  savo paaštrėjimą ir taip pat remisiją.  Esant ligos paaštrėjimui  pažeistos odos plotas padidėja, o ligos simptomai sustiprėja.  Šios ligos gydymą gali paskirti tik gydytojas-dermatologas, kuris turi savarankiškai nustatyti kokių  priemonių reikia imtis, kad būtų sumažinti žvynelinės simptomai, kadangi tai padaryti liaudiškais būdais tikrai nėra įmanoma.  Su laiku ši liga progresuoja ir pažeistas odos plotas didėja.  Savarankiškas savęs gydymas tik dar labiau gali pabloginti  ligos padėtį ir gydymas bus atliekamas dar sudėtingiau.  Kai yra paskiriamas gydymas yra būtina atsižvelgti į tai  dėl ko atsirado liga, jei tai yra įmanoma padaryti atsižvelgiant į žmogaus gyvenimo ypatybes.

Žvynelinės  gydymas  reikalauja kompleksinio santykio  ir  taip pat bus būtina laikytis visų  gydytojo nurodymų.  Labai dažnai  yra taikomi šie gydymo metodai:

  • Gali  būti naudojami  hormoniniai preparatai;
  • Taip pat  padeda ultravioletiniai spinduliai;
  • Lazerinis  gydymas;
  • Eelektros terapija;
  • Taip pat galima atkurti imunitetą.

Kiekvienas iš šių gydymo būdų yra pritaikomas individualiai pagal jūsų susirgimo formą ir lygį.  Visos  gydymo procedūros yra atliekamos, kai jas kontroliuoja gydytojas.  Tai kaip ilgai bus gydoma žvynelinė ir koks bus jos gydymo sudėtingumas priklauso nuo individualaus atvejo.

Žvynelinės rūšys ir jos atsiradimas

  • Tai gali būti įprasta  žvynelinė, tai yra paprasta, kuri atrodo vulgariai, kuri pasireiškia dažniausiai;
  • Atvirkštinė žvynelinė atsiranda kaip  uždegimo dėmės odos raukšlėse;
  • Tai gali būti lašo formos žvynelinė – kurios pažeidimas yra labai  panašus į lašo formą;
  • Taip pat gali būti nagų žvynelinė, kai pakinta  nagų formos ir  spalvos.

Tačiau  dėl kokių priežasčių gali atsirasti žvynelinė, jos yra tikrai labai įvairios. Atsižvelgiant į tai, kad žvynelinė atsiranda, kai nusilpsta  imuninė sistema, tai gali išprovokuoti  vidiniai ir išoriniai faktoriai.  Labai dažnai vienareikšmiškai nustatyti kas sukelia šią ligą yra tiesiog neįmanoma. Tačiau yra daugybė rizikos faktorių, tai yra odos pažeidimai, rūkymas ir alkoholis,  psichologiniai faktoriai, cheminis  poveikis, odos ligos ir infekcinės ligos.  Jei jūs  laiku kreipsitės į gydytoją jūs tikrai galėsite šią ligą ištverti kur kas lengviau.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *