Vestuvinės puokštės magija ir prietarai

vestuvinės puokštėsVieną ypatingiausių dienų, kai dvi širdys nusprendžia plakti vienu ritmu, kažkas nusprendė pavadinti vestuvėmis. Tą dieną dviejų žmonių jausmais kylą iki devinto dangaus ir daug daug metų nenusileidžia žemyn, nes laimė neišsemiama, kai jausmai laiku pakurstomi. Nuotakos veidas dar ilgai švyti ir žydi laime lygiai kaip ir vestuvinės puokštės grožis per vestuves. Vestuvinės puokštės užduotis labai sunki, nes kai nuotaka išmoko ją skraidyti, ši turi rasti tas rankas, kurios mokės savo mylimąjį apkabinti taip šiltai, kad niekada akys nepažvelgs į kairę pusę. Ši gyvenimo idilė daugeliui netekėjusių panelių yra viso gyvenimo svajonė… Kuri gi nesvajojame apsivilkti įspūdingą baltą suknelę ir kad rankas paliestų vestuvinės puokštės magija?

Svajoti galima ilgai ir nuobodžiai apie vestuves, jei neturime mylimo žmogaus, kuris mylėtų mus. Tačiau jį turint ir per draugės vestuves susimedžiojus vestuvinės puokštės skleidžiamus kerus, galima savo princą paskatinti per gyvenimą eiti kartu. Simboliškai vestuvinės puokštės yra ne tik nuotakų džiaugsmas, bet ir merginų, kurios jas gaudo pirštų galiukais. Per romantines komedijas kartais galima išvysti kaip merginos dėl tos puokštės net ir kojomis į viršų paskraido, parvirsta, o ji dvi panelės vienu metu čiumpa už vestuvinės puokštės, tai ir katyčių peštynės gali nustebinti reginio stebėtojus. Gyvenime merginos gal ir ne tokios aršios kaip filmuose, bet tikrai ne viena yra pašokusi į orą ar bent pasistiebusi, kad puokštė atitektų būtent jai. Kodėl vestuvinės puokštės taip trokšta netekėjusios merginos? Todėl, kad mano, jog tada į jas atkreips dėmesį nevedę vyrukai? Na, teoriškai įmanoma, kad mergina su savo būsimu jaunikiu susipažins ne savo vestuvėse, bet realiai šansų tokiam įvykiui nėra labai daug… Tad merginos, geriau būkite realistės, o ne optimistės.

Gėlės visada buvo gražios ir turėjo savo reikšmę. Raudonų rožių puokštė simbolizuoja meilę, rožinės spalvos rožės – romantiškus jausmus, geltonos gėlės – neapykanta, baltos – nekaltybę kaip ir rūtų vainikėlis. Vestuvinės puokštės sudėtyje gėlės gali būti vienos rūšies arba derinamos kelios skirtingos. Jei vestuvinės puokštės gamyboje bus panaudotos geltonos gėlės, tai dar nereiškia, kad ji ar jai jaučiama neapykanta, galbūt tai tiesiog viena mėgstamiausių nuotakos spalvų ir geltona spalva jai neša laimę. Tiesa, yra ir toks prietaras, kad vestuvinės puokštės nuotaka mesti negali, nes kartu su ja išmestų ir savo laimę. Dėl šios priežasties labiau prietaringos nuotakos užsakymo metu prašo ir antros vestuvinės puokštės. Viena lieka nuotakai, o antra – metama dar netekėjusioms vestuvių puotos dalyvėms. Kas žino, ar šitą prietarą sukūrė floristai dėl didesnių pardavimų, ar kokios nors moterys, kurioms santuoka iširo… Autorius nėra žinomas kaip ir tai ar vestuvinės puokštės gali turėti šį „prakeiksmą“ iš tikrųjų. Tikėti prietarais ar ne, spręsti kiekvienai asmeniškai, nes ginčytis nėra prasmės. Gyvenime daug kas priklauso nuo įsitikinimų. Vienoms reikia dviejų puokščių, o kitoms ir pačių vestuvių nereikia, nes dabartinėje visuomenėje nebėra jokios gėdos gyventi su vyru nesusituokus ir vis tiek vaidinti gražią šeimą. Taip, šeima nėra antspaudas ant vestuvių liudijimo ar kito dokumento, tai kur kas didesni dalykai, nematerialūs, o dvasiniai, moraliniai.

Vestuvinės puokštės nuotakos sau negamina pačios, o užsisako, nes pirkti gatavai pagamintų nėra. Visos vestuvinės puokštės – unikalios ir antra tokia pati dažniausiai nekuriama. Jos gali būti vienodos, bet jaunųjų porų likimai vis tiek bus skirtingi, nes ne vestuvinės puokštės kuria laimę, o du įsimylėję žmonės, kurie puoselėja savo meilę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *