Vandentiekio vamzdžių tipai

metaliniai vamzdžiaiNorint montuoti vandentiekio sistemą, galima naudoti įvairios rūšies vamzdžius. Daugelis rūšių yra naudojamos dar nuo pat senų laikų, o taip pat yra ir naujų tipų. Metaliniai vamzdžiai labiau tinka vienuose namuose, o, pavyzdžiui, plastikiniai – kituose. Visa didelė vamzdžių įvairovė patenka į dvi kategorijas: metaliniai vamzdžiai ir plastiko vamzdžiai.

Metaliniai vamzdžiai

 • Nuo pat 1960 metų, pagrindinis vamzdžių komponentas yra varis. Nors jis ir yra brangus, tačiau labai patikimas. Varis gerai priima šilumą ir yra atsparus rūdims. Sandarumo nėra, iki kol jungtys nėra prilituojamos. Variniai vamzdžiai gali būti skirtingo dydžio: plonų sienų, vidutinių ir storų sienų. Vidutinio storumo sienos geriausia tinka požeminių paslaugų linijoms. O kitos – šalto ir karšto vandens tiekimo sistemoms. Didžiausios tokių vamzdžių trūkumas yra didelė kaina. Logiška, kad jie yra ir labai „patrauklūs“ vagims. Tokiems vamzdžiams montuoti reikia profesionalo, kuris išmanytų litavimo techniką ir turėtų reikiamą įrangą. Palaipsniui varis yra keičiamas į ekonomiškesnį variantą – plastiko vamzdžius.
 • Metaliniai vamzdžiai iš cinkuoto plieno. Taip pat naudojami nuo 1960 metų. Jie ypač tinka lauke. Dažniausiai jie įrengiami giliai po žeme ir yra naudojami, kaip energijos tiekimo linijos. Gyvavimo laikas – apie 40 metų. Cinkuotas plienas yra tik šiek tiek atsparus korozijai, tačiau jie yra dažniau pasirenkami, nei, pavyzdžiui, variniai vamzdžiai, dėl mažesnės kainos.
 • Nerūdijančio plieno vamzdžiai – dar vienas puikus pasirinkimas, jei norime išvengti nepageidaujamos korozijos padarinių. Jie labai tvirti, tačiau dėl to yra dar brangesni. Šie vamzdžiai geriausia pasitarnauja ten, kur yra neišvengiama daug vandens (jūros aplinkoje ir t. t)
 • Ketaus vamzdžiai. Dažnai naudojami drenaže. Nors ir labai patvarūs, tačiau dėl didelio jų svorio, yra sunku su jais dirbti. Jeigu reikia pakeisti skaldyto ketaus vamzdžius, geriausia yra pasirinkti plastiką, nes jis neblogai jungiasi su ketu.
 • Juodoji geležis. Ji negali būti naudojama santechnikoje. Ji yra skirta tik tiems vamzdžiams, kurias teka dujos, o ne vanduo.

 

Plastikiniai vamzdžiai

 • Pilkasis plastiko polybutilenas. Jis būna pilkos arba smėlio spalvos ir yra parduodamas ritiniais. Toks vamzdis yra lankstus ir buvo plačiai naudojamas 7-9 dešimtmečiais. Nebrangus vario pakaitalas sukėlė tokį populiarumą. Tačiau bėgant metams, buvo įrodytas ir šių vamzdžių sandarumas. Be viso to, tokią sistemą buvo gana nesunku įsidiegti.
 • Kreminis, plastikinis, chloruotas polivinichloridas. Dar vienas vario pakaitalas. Jis turėjo papildomą chloravimą. Šis variantas yra pigesnis, nei pirmasis. Tačiau jis negali būti įrengiamas giliai po žeme, nes užšalus jis bus padalintas.
 • Polivinichloridas. Baltos arba pilkos spalvos vamzdis, kuris gali atlaikyti aukšto slėgio vandenį. Negalima jo naudoti karšto vandens tiekimui. Jis taip pat yra populiarus, nes yra nebrangus ir juo yra lengva dirbti.
 • Skersinio ryšio polietilenas. Jis labai plačiai naudojamas naujų namų santechnikoje. Tinka tiek karšto, tiek šalto vandens linijoms. Šilumai pasipriešina daug geriau, nei dauguma kitų plastikinių vamzdžių. Spalvos: balta, mėlyna arba raudona.
 • Akrilonitrinas-butadenas-stirenas. Juodas, lengvas plastikas, kuris yra laikomas plastiko pirmtaku. Pagal daugumą dabartinių vandentiekio kodų, jis yra draudžiamas. Jis nėra įprastas mobiliems namams.
 • Didelio tankio polietilenas. Puikus pasirinkimas, nes yra lankstus, ilgaamžis ir labai atsparus korozijai. Todėl šie vamzdžiai yra tinkami tiek santechnikai, tiek pavojingoms dujų atliekoms. Šie vamzdžiai turi neįprastai mažą pasipriešinimą.

 

Kai savo namuose atliksite remontą, naudokite tos pačios rūšies vamzdžius, kaip originalus. Jei tai neįmanoma, pasirinkite tuos panašius. Įsitikinkite, kad suprantate kiekvienos rūšies privalumus ir trūkumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *