Vairavimo mokykla suteikia tik žinių

vairavimo mokyklaVairavimo mokykla yra ta įstaiga, kurioje stengiamasi kuo kokybiškiau parengti būsimus vairuotojus atitinkamų transporto priemonių  vairavimui ir paruošti juos sėkmingam startui kelyje. Kiekviena vairavimo mokykla suteikia nemažai teorinių žinių bei pradinių vairavimo įgūdžių, tačiau geriausia vairavimo mokykla yra patirtis kuo daugiau vairuojant realiais keliais ir susiduriant su įvairiausiomis eismo situacijomis. Net ir įgijus vairavimo pažymėjimą žmogus nėra pajėgus lygintis su tais vairuotojais, kurie turi ilgametę vairavimo patirtį. Taigi – vairavimo mokykla yra tik startas įsėdusiam į transporto priemonę vairuotojui, tačiau viso to sėkmė priklauso tik nuo paties žmogaus. Jei vairavimo pažymėjimas ilgesnį laiką bus padėtas į stalčių ir nors kažkiek nutruks vairavimo patirtis, šis procesas pamažu užsimirš ir ims dingti įgyti įgūdžiai. Taigi ir vairavimo mokykla tuomet teliks tik vairuotojo pažymėjimo įgijimo vieta, bet ne važinėjimo mokykla. Nes, kaip matome iš realybės faktų, net ir ilgametę patirtį turintys vairuotojai nėra apsaugoti nuo sudėtingų eismo įvykių, nes visuomet šalia esama ir pradedančiųjų.

Išmokusieji teoriją vairavimo mokykloje, išlaikiusieji reikiamus egzaminus ir gavusieji vairuotojo pažymėjimą su atitinkama jo kategorija, gali vairuoti tik išskirtinai jai priskirtas transporto priemones. Šiek tiek detaliau panagrinėsime kiekvieną iš jų:

A1 kategorija

Galima vairuoti motociklus, kurių variklio tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis nei 125  cm3, galia neviršija 11 kW ir galios bei svorio santykis yra ne didesnis kaip 0,1 kW/kg. Vairuoti leidžiama ir triračius, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti šia kategorija – 16 metų.

 A2 kategorija

Galima vairuoti motociklus, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilusieji iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės. Jauniausias amžius, nuo kurio leidžiama vairuoti šia kategorija – 18 metų.

 A kategorija

 

Galima vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW. Minimalus amžius, nuo kada jau yra leidžiama vairuoti, yra 20 metų (išskyrus teisę vairuoti triračius). Norint turėti teises vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo patirtį (tai netaikoma 24 metų sulaukusiems asmenims). Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

 

B kategorija

Galima vairuoti automobilius, kurių leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti vežti ne daugiau kaip devynis keleivius (įskaitant vairuotoją). Teisė vairuoti suteikiama nuo 18 metų.

B1 kategorija

Galima vairuoti keturračius. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama tai daryti – 16 metų.

BE kategorija

Suteikiama teisė vairuoti B kategorijos automobilį su priekaba, kurios masė ne didesnė kaip 3 500 kg. Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 18 metų.

C kategorija

Galima vairuoti automobilius, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, ir skirtus vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius (neįskaitant vairuotojo). Tokie automobiliai gali būti sujungti su priekabomis (jų didžiausia masė ne didesnė kaip 750 kg). Amžius, nuo kada galima vairuoti – 21 metai (išskyrus įgijusius pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius).

CE kategorija

Galima vairuoti C kategorijos automobilius ir priekabas, kurių masė ne didesnė kaip 750 kg, junginius. Leidžiama vairuoti nuo 21 metų (išskyrus įgijusius pradinę profesinę kvalifikaciją vežti krovinius).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *