Svarbūs žingsniai į ekologišką gyvenseną

naturalus produktai

Ekologiško gyvenimo būdo priėmimas yra nesavanaudiškas žmogaus poelgis. Vis daugiau žmonių supranta, kad jiems yra reikalingi natūralūs produktai, tam, kad būtų išsaugoma gamta ir visa mūsų planeta ateities kartoms. Beje, ekologiški produktai ne tik sukuria sveikesnę gyvenamąją aplinką, bet ir neretai padeda sutaupyti savo finansus. Pačioje pradžioje pabandykite atlikti kai kuriuos darbus savo namuose – tai net nesutrikdys Jūsų dabartinio gyvenimo būdo:

  1. Pakeiskite savo valymo priemones. Vietoj to, kad naudojate kenksmingų chemikalų turinčias valymo priemones, pasirinkite ekologiškas valymo priemones, kuriose nėra chemikalų ir toksinų.
  2. Namo apdailai rinkitės ekologiškus dažus, kuriuose visai nebūtų arba būtų labai mažai lakiųjų organinių junginių.
  3. Apšiltinkite savo namus, pavyzdžiui, su ekovata ar kita izoliacine medžiaga. Apšiltinti namai yra šiltesni, šiluma neišeina į lauką, todėl yra sutaupoma daug energijos. Mažiau sunaudojamos energijos – mažesnės išlaidos šildymo mokesčiams ir sveikesnė atmosfera. Jei turite namus su palėpe, kasmet patikrinkite namų suvartojamos energijos rodiklius.
  4. Jei turite kiemą – kraštovaizdžio aplinką kurkite tokią, kuri nereikalautų daug augalų laistymo. Taip taupysite vandenį ir nereikės naudoti kenksmingų pesticidų ir kitų cheminių medžiagų
  5. Įsigykite elektrą taupančias lemputes. Nepaleiskite be reikalo vandens, pavyzdžiui, tuo metu, kai valote dantis.
  6. Namuose rinkitės kuo daugiau baldų ir kitų aksesuarų su mediena, kuri buvo gaminama aplinkai draugišku būdu. Pavyzdžiui, bambuką, kamščiamedžio žievę. Tai ne tik bus ekologiškas Jūsų sprendimas, bet tuo pačiu gausite ir patrauklų estetinį vaizdą.
  7. Rinkitės langus ne su viengubais, o bent jau su dvigubais stiklo paketais. Taip sumažinsite iš išorės sklindantį triukšmą, mažiau prarasite šilumos žiemos metu ir sutaupysite mokesčius energijai.
  8. Taupykite ir elektros energiją: atjunkite iš elektros lizdų nenaudojamus prietaisus. Net ir iki galo neišjungto televizoriaus raudona lemputė naudoja elektros energiją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *