Šilumos siurbliai ir jų veikimo principas

Kai ateina metas keisti šildymo sistemą ir priimti naujus sprendimus, tikriausiai ne kiekvienas iš mūsų pagalvoja apie šilumos siurblius. Dažniausiai turbūt pagalvojame apie oro kondicionierius, kadangi jie gali puikiai vėsinti patalpas. Tai priklauso tik nuo Jūsų poreikių, tačiau ne visi oro kondicionieriai veikia gerai, galvojant apie patalpos šildymą. Tam tikrose srityse yra pageidautina atskirti šildymo ir aušinimo sistemas.

Taigi Jums yra siūloma tiesiog plačiau susipažinti su šilumos siurbliais ir jų veikimo principais, kadangi tai gali labai praversti ateityje. šilumos siurbliaiKas yra šilumos siurbliai ir kokiu principu jie veikia?

Šilumos siurbliai yra įtaisai, kurie naudoja nedidelį energijos kiekį šilumos perkėlimui iš vienos vietos į kitą. Atrodo paprasta, tiesa? Šilumos siurbliai paprastai yra naudojami šilumos ištraukimui iš oro ar žemės, kad šildytų tiek namus, tiek biurų pastatus. Tik esmė tame, kad kiekvienas pastatas, priklausomai nuo lauko temperatūros gali imti natūraliai vėsti. Galima daryti išvadą, kad jei žinote, kaip veikia oro kondicionierius, tai Jūs jau daug žinote ir apie tai, kaip veikia šilumos siurblys. Taip yra todėl, kad šilumos siurbliai ir oro kondicionieriai veikia labai panašiai.

Vienas iš didžiausių šilumos siurblio privalumų standartiniame šildymo vėdinimo ir oro kondicionavimo įrenginyje yra tas, kad nereikia įdiegti atskirų sistemų šildymui ir vėsinimui namuose. Šilumos siurbliai taip pat veikia itin efektyviai, nes jie tiesiog perduoda šilumą, o ne degina kurą. Toks privalumus suteikia šilumos siurbliams ekologiškumo simbolį, ko negalime pasakyti, pavyzdžiui apie dujines krosnis. Beje šilumos siurblių sąvoka yra tokia plati, kad čia tikrai negalime apsistoti vien tik ties patalpomis. Jei kada nors Jums teko mėgautis kubilu ar šildomu baseinu, už tai reikėtų „padėkoti“ šilumos siurbliams. Jie geriausiai veikia vidutinio klimato sąlygomis, taigi, jei gyvenate toje vietovėje, kur nėra nei alinančių vasarų, nei stingdančios žiemos – Jums yra patartina naudoti šilumos siurblius. Juk oro kondicionieriai gali padėti sutaupyti pinigus vos vieną ar kitą mėnesį, o štai šilumos siurbliai – tai jau ilgalaikė investicija.

Yra daugybė šilumos siurblių rūšių, tačiau jie visi veikia tuo pačiu pagrindiniu principu – šilumos perdavimo. Tai reiškia, kad šiluma yra išgaunama ne mechaniškai deginant kokį nors kietąjį kurą, o, kad prietaisas perkelinėja šilumą iš vienos vietos į kitą. Kiekvienas gerai veikiantis šilumos siurblys gali labai greitai ir kokybiškai keisti tiekiamo oro temperatūrą. Tai reiškia, kad jis yra linkęs pereiti nuo vietos su aukšta temperatūra į vietą, kurioje yra žemesnė temperatūra. Šilumos siurblys naudoja nedidelį energijos kiekį, tam, kad šis procesas būtų atvirkštinis. Šilumą yra paimama iš santykinai žemos temperatūros zonos ir perpumpuojama jį į aukštesnės temperatūros plotą. Šis būdas yra itin šiuolaikiškas, tik bėda, kad dar ne visi lietuviai su juo yra tinkamai susipažinę.

Šiais laikais oro taršos problemos mastas yra labai didelis. Jeigu jau ne dėl savęs, tai bent dėl visos aplinkos vertėtų pagalvoti apie modernius ir ekologiškus namų šildymosi būdus. Atėjo metas, kada užtenka tik vieną kartą investuoti ir po to ištisus metus džiaugtis sutaupytomis sąskaitomis už šildymą, o kur dar patogumas, grožis namuose? Daugelis šių faktorių prisideda prie to, kad modernūs šildymosi sprendimai – tai mūsų ateitis. Ir tai bus neišvengiamai įrengiama kiekvienuose namuose visame pasaulyje. Taigi nieko nelaukite ir kreipkitės į ekspertus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *