Randų gydymas lazeriu

Randų gydymas

                 Randai, tai dažniausiai yra veido arba kūno odos pakeitimo rezultatas į jungiamuosius audinius.  Taip dažniausiai nutinka patyrus įvairias traumas ir pažeidimus. Tai gali būti mechaniniai pažeidimai, tokie kaip pjūviai, įtrūkimai, taip pat randugydymastai gali būti termiškas poveikis, pavyzdžiui nudegimas arba ligos pasekmė.  Kai yra nedideli odos pažeidimai, kai yra paliestas tik  odos epidermis, tai yra  viršutinis odos sluoksnis, kuris gali regeneruotis  oda sugis ir nepaliks jokių požymių. Randų gydymas bus reikalingas jei yra paliesta odos derma, tai yra  gilesnis odos sluoksnis.  Šiuo atveju  odos audinio defektas bus užpildytas granuliniu audiniu iš kurio atitinkamai susiformuoja  randas.  Palaipsniui, kai natūraliai vyksta procesas randas susitrauks ir įgaus  aplink esančios odos spalvą. Randai gali būti patologiniai arba fiziologiniai.  Jei yra fiziologiniai randai jie palaipsniui šviesėja ir tampa mažesni ir kompaktiškesni.  Šis procesas yra  normalus, kai vyksta gijimas, tačiau gali būti reikalingas rando pašalinimas. Jei yra patologiniai randai jie didėja, tampa ryškesni, įgauna raudoną,  mėlyną arba violetinę spalvą.  Šiuo atveju bus reikalingas specialisto įsikišimas ir turi būti priimtas sprendimas apie rando gydymą. Visiškas randų pašalinimas yra neįmanomas, tačiau gydytojai-dermatologai ir kosmetologai gali juos paversti praktiškai nepastebimais.  Gydytojai-kosmetologai galės pagerinti randų kokybę, kadangi jie taps  plonesni ir lygūs.  Tam reikės pašalinti nereikalingą odą ir suformuoti naują kur kas geresnį randą. Atitinkamai, gydytojai-kosmetologai jums rekomenduos kaip galima pašalinti randus su individualaus  gydymo pagalba.

Randų gydymas gali būti atliekamas į jo vidų suleidžiant hormoninius preparatus, kurie naikina  randų struktūrą, kuri jį pavers  minkštu ir lygiu. Labai svarbu tinkamai pasirinkti preparato koncentraciją ir pasirinkti injekcijos techniką, jos gylį. Antrasis  etapas yra toks, kai į darbą yra  pasitelkiamas lazeris. Pradžioje yra pašalinamos kraujagyslės kurios maitina rando audinius.  Vėliau naudojant lazerį yra išlyginamas odos paviršius.  Ir kitas etapas yra  lazeriu atliekama fito pigmentacija, kuri koreguoja rando spalvą, kad jis atrodytu sveikai. Tai skamba labai trumpai ir paprastai, tačiau iš tiesų yra pakankamai sudėtinga.  Visų pirma, kai yra atliekama injekcija yra būtina naudoti tik specialius  preparatus.  Labai svarbu tai suprasti, kadangi  kiti preparatai gali pakenkti jūsų odos sveikatai, kad tada  net randai nebus tokie svarbūs.  Antra, jei randų gydymas bus atliekamas naudojant kitus lazerius jūsų randas gali tapti didesnis.  Turi būti naudojami specialūs lazeriai, kurie gali pašalinti randus.  Randai gali būti patys įvairiausi ir žinoma praktiškai su visais jais šiais laikais galima susidoroti.  Pradžioje į erdvę tarp rando ir viršutiniu odos sluoksnius yra suleidžiamas specialiai apdorotas preparatas, o vėliau yra naudojamos  ypatingos lazerių technologijos.  Yra naudojami tokie preparatai kaip kolagenas ir hialurono rūgštis.

Na žinoma geriau būtų visiškai neturėti jokių randų, tačiau  yra  keli būdai kaip gali būti atliekamas randų gydymas  arba jie gali būti ženkliai sumažinami. Jokiu  būdu nereikia pažeisti odos, kuri yra žaizdoje, kadangi tai garantuos, kad  ant odos susidarys randas.  Jokiu būdu pažeistos vietos negalima tepti kremais ir riebiais tepalais. Odos pažeidimas būtinai turi būti sausas, gali būti naudojamas vaikams  skirtas talkas.  Nereikia drėkinti  žaizdos, maudytos vonioje, lankytis pirtyje, kol žaizda neužsitrauks.  Jei yra nudegimai, taip pat ir cheminiai yra reikalingi specialūs tepalai, kurie turi riebalų.  Juos galima įsigyti vaistinėje, tačiau prieš tai būtina pasitarti su gydytoju. Taigi randų gydymas yra įmanomas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *