Plastikiniai langai reikalauja atitinkamos priežiūros

plastikinių langų valymasVis rečiau aplinkui pamatome senus, prieš kelis dešimtmečius sudėtus langus, kurie per tiek laiko jau tapo tik vos vos stiklą belaikantieji. Na gerai, galbūt dar per juos žiemą neprisninga į vidų… Tačiau seni, kaip buvo įprasta tuo laikmečiu, mediniais rėmais langai tiek yra paveikti laiko ir gamtos sąlygų, kad visiškai nebeatlieka savo tiesioginės funkcijos. Pro juos iš lauko pučia vėjas, namuose nuolat vėsu ir jaučiama drėgmė, kai už lango tuo metu lyja. Optimistas pasakytų: „Bet už tai kambariuose – grynas oras!“. Tačiau tokių sveiko gyvenimo mėgėjų yra mažuma ir nesandarius, prastus langus būtina neatidėliojant keisti naujais. Senieji gali tapti nuolatinių susirgimų priežastimi, nes tokie langai tikrai nepadeda namuose išsaugoti šilumos, o ją greičiau „išleidžia“ šildyti lietuviškos gamtos. Tas pats optimistas šiuo atveju pasakytų „taigi pavasaris  greičiau atkeliaus“. O svarbiausia priežastis, labiausiai verčianti pakeisti tokius nesandarius langus, yra didžiulės sąskaitos už šildymą. Žinoma, pakeitus langus jos tikrai nesumažės, tačiau tuomet bent jau dūšiai bus ramiau, kad galima namuose džiaugtis jaukia šiluma, kad nebereikia traukti storiausių kojinių ar vakarus leisti susisupus į šiltus apklotus. Mediniai, plastikiniai langai – koks bus naujas pasirinkimas nėra taip svarbu, tačiau vertėtų atsiminti, kad bet kuriuos iš jų, net ir naujus, reikia atitinkamai prižiūrėti.

Plastikinių langų reguliavimas

Naujus langus įsigiję žmonės dažniausiai įsivaizduoja, jog su jais ilgus metus nebereikės nieko daryti. Na, šeimininkės, savaime suprantama, juos išvalys, kai taps ne itin švarūs (patarimas joms: reikėtų ne tik nublizginti stiklus, bet ir nuvalyti nešvarumus nuo lango guminių sandarinimo tarpinių). Tačiau net ir nauji plastikiniai langai gali šiek tiek praleisti šaltį ir tuo kelti šeimininkų nepasitenkinimą. Tuomet imama kaltinti langų gamintojus, montuotojus dėl nekokybiško paslaugų atlikimo. Tačiau šie darbuotojai gali būt kalti tik dėl to, jog šeimininkų neįspėjo dėl tinkamos plastikinių langų priežiūros. Mat plastikinių langų reguliavimą būtina atlikti kartą per 3-5 metus, kad jie būtų kuo sandaresni. Taip pat su šešiakampiu varžteliu reikėtų pareguliuoti lango varčios prispaudimą prie rėmo: prieš žiemą labiau prisukti, o pavasariop truputį atleisti. Tokius darbus gali atlikti ir pats namų šeimininkas, tačiau paties plastikinių langų reguliavimo nereikėtų atlikti savarankiškai. Rudenį ir pavasarį reikėtų sutepti langų tarpines bei kitus slankiojančius mechanizmus, o tai galima padaryti su specialia arba mašinine alyva. Kartais, jei plastikiniai langai ima praleisti vėją ir šaltį, bandoma visaip juos užsandarinti, pasitelkiant porolono juosteles ar popierines lipnias juostas, taip tik laikinai sumažinant šilumos nutekėjimą. Mat tokios priemonės daugiau sugadina langus, nei pagelbėja: vėliau bus labai sudėtinga visa tai nuvalyti, o bet koks šiurkštus ar aštrus daiktas labai greitai subraižo plastikinių langų rėmą. Beje, porolono juostelės greitai susispaudžia ir nebeatlieka savo funkcijos, o jų pašalinimas nuo rėmo yra gana sudėtingas.

Plastikinių langų valymas

Nėra ypatingų reikalavimų tradiciniam tokių langų valymui. Svarbiausia, jog nebūtų naudojami stiprūs cheminiai valikliai, kurie pakenktų plastikui. Tam geriausia tinka muiluotas vanduo bei medvilninė šluotė ar specialus langų valymui skirtas šepetys bei visos jų valymui pagamintos priemonės. Benzinas, actas, skystis lako nuėmimui ir pan. ardo plastikinių langų paviršių, todėl nereikėtų jų naudoti valymui po remonto. O bet koks aštrus daiktas gali subraižyti ne tik plastikinį lango rėmą, bet ir stiklą.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *