Pastatų tarpų šiltinimas iš lauko pusės

pastatų tarpų šiltinimasKas dieną naršydami internete matome, kad problemos, su kuriomis susidūrėme nėra unikalios, jas patiria ir daugiau žmonių. Tik va, kai kalbama ne apie džiugų, o neigiamą dalyką, visai nenorime girdėti, kad „būsi mano likimo brolis“. Internete gausu istorijų, straipsnių ir internetinių parduotuvių, kuriuose kalbama pačiais įvairiausiais su statybomis susijusiais klausimais. Kur statytis namą? Kada? Iš kokių medžiagų? Kai turimas namas yra senas, dažniau užduodamas klausimas bus kaip efektyviai apšiltinti namo sienas? Pastatu tarpų šiltinimas yra opi problema, nes rinkoje esama skirtingų būdų jai pašalinti ir kiekvienas gamintojas teigia, kad jo siūlomas būdas – pats geriausias. Tai kuo gi galima tikėti šiame painiame labirinte?

Pamėginsime Jums padėti. Pastatų tarpų šiltinimas yra atliekamas trimis skirtingomis technologijomis. Pirma būtų – termoputų, antra – ekovatos ir terčia – polistireno granulių. Esame atviri, iš išvardintų trijų ilgaamžiškiausias yra pirmasis, nes tik termoputos yra nebiri medžiaga. Iš kur žinoti, kad namai šalti būtent dėl prastos termoizoliacinės sistemos sienose? Na, yra keletas būdų tam išsiaiškinti: galite tiesiog pridėti ranką prie langų kampų, palangių, žodžiu, tiesiogiai ranka pajausti šaltį (vėją); galite paskambinti specialistui ir susitarti dėl dalinės (arba pilnos) namo termovizijos, kuri parodys sienų silpnąsias vietas, kalbant apie šilumos laidumą; galite paprašyti specialisto konsultacijos. Šiltinimas termo putomis su thermo-lun technologija yra patentą turintis metodas, kuris priklauso Danija. Lietuvoje šią technologiją naudoti išsipirko įmonė, kuri vadinasi termona.lt. Ji yra apsirūpinusi specialia įranga, išklausiusi ir įgavusi visas darbui reikalingas žinias, moka termo putas sukomplektuoti iš elementų taip, kad jos turėtų pačias geriausias savybes pastatų tarpų šiltinimui.

Nekokybiškai atliktas pastatų sienų šiltinimas yra kiek mažesnis rūpestis nei apskritai neatliktas sienų šiltinimas, tačiau problemą spręsti vis tiek būtina. Per oro tarpus sienose, palei langus, duris, stogą ar fasado elementus, išeina gana didelė dalis šilumos, už kurią mokate sunkiai uždirbtus pinigus. Thermo-lun technologija žiemos sezonu leidžia sumažinti šildymo išlaidas trisdešimt procentų, todėl namo viduje ryškiai pajausite, kad nebėra jokio skersvėjo.

Kaip atliekamas pastatų tarpų šiltinimas ir kokiems namams jis tinka? Minėta thermo-lun technologija su purškiamomis putomis tinka mūriniams namams, arba mediniams namams, kurie buvo apmūryti. Pastatų tarpų šiltinimas atliekamas naudojant tik gamintojo nurodyta įranga. Mūro gyslose vieno tarmo atstumu gręžiamos skylės, į jas purškiama termoputa, kuri sudaro vientisą sluoksnį. Šios putos nepalieka jokių tarpų, yra baltos, purios ir ilgametės. Po putų purškimo visos sienose padarytos skylės yra užmaskuojamos, tai padaroma labai paprastai – su statybiniu glaistu. Bėgant metams net ir patys nebežinosite, kuriose vietose buvo tos skylės, nes nelieka jokių žymių, o prisiminimai blanksta…

Per oro plyšius sienose vykusi oro cirkuliacija nutraukiama ir sienos šiluminė varža padidinama, kas ir buvo pirminis kliento noras, kai šis kreipėsi dėl namo sienų šiltinimo. Kompanijos „Termona“ tikslas yra apšiltinti namą taip, kad nei vienas jo gyventojas nejaustų diskomforto dėl skersvėjo namuose, kurį sukelia jau daug kartų minėti oro tarpai sienose. Būna ir taip, kad sienos statybų metu buvo apšiltintos pagal reikalavimus, tačiau netinkamai įmontuoti langai sudaro oro cirkuliaciją. Šis atvejis taip pat reikalauja papildomo šiltinimo, kitaip namas bus mažiau ekonomiškas. Lygiai tas pats galioja durims. Be to, klientui patogu, kad „Termona“ pagal poreikius gali atlikti ne viso namo šiltinimą, o, pavyzdžiui, vienos sienos, į kurią daugiausiai pučia vėjas bei mažiausiai apšviečia saulė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *