Oro tarpų sienose šiltinimas

oro tarpu siltinimasAr Jums teko girdėti, kad trečdalis visos namų šilumos yra išleidžiama per neapšiltintas namų sienas? Karštis visada skverbsis iš karštos zonos į šaltesnę. Kadangi, pavyzdžiui, žiemos metu šalčiau yra lauke, tai ir namų šiluma veržiasi pro sienas į lauką.

Nuo maždaug 1990 metų daugelis namų jau buvo statomi su dvigubomis sienomis, kurios gana neblogai sulaiko namų šilumą. Tačiau šie ir visi senesnės statybos pastatai tikrai nebuvo apšiltintomis sienomis, todėl išeina taip, kad Jūs šildote ne tik namus, bet ir lauko orą. Taip teršiate gamtą.

Verta žinoti, kad namo sienos gali būti dviejų rūšių: viengubosarba dvisluoksnės su oro tarpais. Oro tarpų šiltinimas yra labai svarbi dalis, jei norite, kad namai būtų šiltesni ir ekonomiškesni. Tačiau pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokios sienos yra Jūsų name, o tik tada galvoti, ar yra reikalingas oro tarpų šiltinimas.

Nors išoriškai gali ir nesimatyti, tačiau patyręs namų šiltintojas visada galės Jums pasakyti, kokios yra Jūsų namo sienos. Jei jau svarstote šiltinti namus – nuomonės visada reikėtų klausti patyrusio meistro. Sienos, su oro tarpais būna pastatytos iš plytų arba mūro, tačiau jos turi tuščias ertmes per vidurį. Šios sienos dar yra vadinamos dvisluoksnėmis. Šiuolaikinės sienos yra viengubos ir be jokių tuščių ertmių. Jei jūsų namas buvo statytas tarp 1920 ir 1990 metų, yra didelė tikimybė, kad sienos bus dvisluoksnės ir su tuščiomis ertmėmis (jei pastatas dar nebuvo renovuotas). Labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į plytų modelį. Taip pat galima išmatuoti sienų plotį ir tada bus galima nuspręsti, ar sienos jau buvo apšiltintos, ar ne. Jei nežinote, ar sienos apskritai yra dvisluoksnės, ar ne, žinokite, kad jei jų storis yra didesnis nei 260 milimetrų – greičiausiai šios sienos turi oro tarpus.

Gali būti ir taip, kad Jūsų pastato sienos bus nestandartinės, pavyzdžiui, jei namas yra karkasinis. Tokiam tipui gali prireikti visiškai kitokio sienų izoliavimo būdo. Būtent todėl ir nereikia patiems spręsti apie šiltinimo būdą – tam yra skirti profesionalai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *