Metaliniai vamzdžiai – tvirta statybinė medžiaga

metaliniai vamzdžiaiStatybos versle arba privačiai statantis nuosavą namą iškyla daug klausimų ir vienas iš jų – santechnika. Gyventojai dažniausiai nežino, kaip turi būti išvedžiojami metaliniai vamzdžiai. Vandentiekių sistemai namuose reikalingi metaliniai vamzdžiai lygiai kaip ir lietaus vandeniui nutekinti.

Daugiabučių renovacija taip pat reikalauja keisti namo vamzdyną ir seni metaliniai vamzdžiai keičiami į plieninius, kurie turi įvairias konstrukcijas. Kaip žinote, plienas irgi yra metalas, beje, labai tvirtas. Didelis plieninio vamzdžio privalumas tas, kad jis nesensta. Metaliniai vamzdžiai yra cinkuoti, todėl nerūdija ir jais vanduo sklandžiai keliauja. Minėti metaliniai vamzdžiai gali būti jungiami virinimo būdu arba kiek naujesniu – presavimo. Dėl šių darbų renovaciją atliekantys specialistai dažnai turi užeiti į gyventojų butus, nes darbai atliekami ne tik pastato išorėje, bet ir iš vidaus. Visas vamzdynas, metaliniai vamzdžiai, turi būti sudėti iš naujo pagal numatytą pertvarkos projektą. Gyventojai ne itin mėgsta įsileisti svetimus žmones į namus, nes yra nepatiklūs ir konservatyvūs, ypač vyresnio amžiaus kategorijos asmenys. Ir vis dėlto, net ir tiek kuriems nepatinka metaliniai vamzdžiai ir triukšmas, keliamas juos montuojant, pripažįsta, kad renovaciją daryti verta, jų požiūris persimaino į teigiamą tada, kai po renovacijos sumažėja komunalinių paslaugų sąskaitos.

Nuosavo namo statyba ne visada pavyksta, nes būsimo namos statytojai improvizuoja patys, nors jų žinių bagažas statybų ir santechnikos srityje nėra didelis. Dažnai žmonės bando taupyti ir nesamdyti darbams specialistų, bet bent jau galėtų paskambinti ir paprašyti pofesionalios konsultacijos, kad žinotų, kokio skersmens metaliniai vamsdžiai turėtų būti. Skersmuo svarbus, nes to dalinai priklauso kokią kainą turi metaliniai vamzdžiai. Kitas didelę reikšmę kainai turintis rodiklis – metalinio vamzdžio ilgis. Statybos darbuose svarbus ne tik medžiagų parinkimas, bet ir tikslūs medžiagų kiekių paskaičiavimai. Tai yra nenuginčijama, o patirties neturinčiam žmogui – sudėtinga. Skaičiavimus atliekant patiems dažnai galimos nemažos paklaidos ir metaliniai vamzdžiai gali būti užsakyti per ilgi ar per trumpi. Tiek jų perteklius, tiek trūkumas, kelia nepatogumus. Dėl vieno veltui kenčia piniginė, dėl kito auga laiko sąnaudos vis išnaujo darant skaičiavimus ir naują užsakymą.

Jei domėsitės plačiau, tai sužinosite, kad metaliniai vamzdžiai buvo naudoti ir vienų didžiausių sportui skirtų statinių statybai. To puikūs pavyzdžiai yra: Šiaulių miesto arena, Panevėžio sporto arena, taip pat prekybos centrai ir daugelis kitų visuomeninių pastatų projektų. Metaliniai vamzdžiai yra vis dar perspektyvi medžiaga, nes ji tvirta ir gerai atlieka savo funkcijas. Geriamam vandeniui atitekėti, kanalizacijai nuvesti, dujoms naudoti – visur reikalingi metaliniai vamzdžiai. Statybininkai jau seniai pripažino, kad be plieninių konstrukscijų ir vamzdžių namą pastatyti tikrai sunku. Gamtą puoselėjantys žmonės sugeba pasistatyti namą ir vien iš molio ar kitų natūralių medžiagų, bet tokių yra vienetai. Šiuolaikiniai modernūs žmonės taip pat vis dažniau renkasi kuo daugiau ekologiškų statybinių medžiagų, kad namai būtų kuo arčiau gamtos.

Įmonė „Serfas“, kuri įsikūrė dar 1994 metais užsiima tiek eksportu, tiek importu prekiaudami statybinėmis medžiagomis. Viena ryški jų specializacija – metaliniai vamzdžiai. „Serfas“ juos gamina visokių matmenų, todėl paprasti klientai ir didesnio masto užsakovai lieka visiškai patenkinti. Darbuotojai per ilgus darbo metus įsisavino visas reikiamas žinias ir yra susidūrę su įvairiausiais technologiniais sprendimais. Tai jų veiklos nesustabdė, o tik dar labiau padidino norą dirbti. Patikimumą rodo ir tai, kad 2013 metais šie specialistai pelnė geriausiųjų vardą Lietuvoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *