Mediniai namai ima labai populiarėti Lietuvoje

rastiniai namai

Mediniai namai turi labai gilias istorines šaknis, ypač Šiaurės Europos šalyse. Medinis namas greičiausiai buvo pats pirmasis pastatytas namas apskritai. Dėka šiuolaikinių technologijų, rąstiniai namai šiuo metu yra visiškai kitokie, nei jų pirmtakai ir juos galima pastatyti pačius įvairiausius, bet kokio dydžio – pradedant nuo labai mažų kabinų, baigiant – didžiulėmis vilomis, rezidencijomis. Taip pat šiuo metu rąsto formos nėra tokios grubios, apvalios. Galite rinktis ir ovalias ar kvadratines formas, jei norite ypatingo išskirtinumo.

Reikia pripažinti, kad mechaniškai laminuotos medienos kvadratiniai rąstai yra tikrai labai graži statybinė medžiaga. Ji suteikia unikalią šiuolaikinę išvaizdą, tačiau nepraranda tradiciškumo dvelksmo. Pažiūrėjus iš inžinerinės pusės, mediniai namai turi labai geras savybes. Juose galima įvairiai plėsti vidines erdves, kambarius ir nereikia daug atraminių laikiklių (kolonų).

Daugelis namų projektuotojų sutinka, kad mediniai namai yra paprastesnės statybos, todėl jie kelia konkurenciją plytiniams ir blokiniams namams. Mediena turi privalumų, kurių negali pasiūlyti jokios kitos medžiagos namai. Rąstiniai namai yra pigesni, lengviau pastatomi, be to vis gerėjančios šiuolaikinės technologijos leidžia kurti vis labiau energetiškai efektyvius namus.

Daugelis žmonių, nusprendusių pasistatyti medinį namą, nerimauja dėl jo ilgaamžiškumo. Žinoma, uragano metu plytiniai namai atsilaiko geriau, tačiau, žemės drebėjimo metu – mediniai namai gali atsilaikyti ir nesugriuvę. Statant namą, galima rinktis įvairų struktūrinį vientisumą – priklausomai nuo statybos patvarumo savybės gali skirtis. Mediena turi didesnį struktūrinį lankstumą. Prieš statydamiesi bet kokį namą, yra verta konsultuotis su statybininkais ir projektuotojais – jie Jums patars, kokios savybės yra svarbios mūsų klimato zonoje.

Būtinai pasikonsultuokite ir su dizaineriais – jie Jums parodys pavyzdžių ir galbūt Jums bus lengviau apsispręsti dėl namo dizaino. Taip pat visada yra galimybė patiems pateikti preliminarų namo projektą.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *