Kas svarbu renkantis naujas padangas?

naujos padangosNaujas padangas automobiliui reikėtų ruošti ne tuomet, kai apie tai įspėja policijos pareigūnai, dėl to panaikina techninės apžiūros dokumento galiojimą ar išvargina kasdieninis jų pūtimas. Taip pat ir ne tuomet reikėtų suskubti senas keisti naujomis, kai dėl jų kaltės nutinka auto įvykis. Rūpestingas vairuotojas ratus žiemai ruošia vasarą. O į ką atsižvelgti ieškant naujųjų?

Vasarinės padangos turi būti pritaikytos didžiausiam automobilio konstrukciniam greičiui. O štai žiemines padangas galima suskirstyti į:

  • Dygliuotas;
  • „Minkšto mišinio“ (arba skandinaviško tipo);
  • „Kieto mišinio“ (europietiškas);
  • Universalias.

 

Automobilio būklei labai svarbus padangų protektoriaus gylis. Jei auto įvykio metu įvertinamas nepakankamas padangų protektoriaus gylis, problemų tokio automobilio vairuotojui iškils tikrai nemenkų. Padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip:

– M1 (automobilio) klasės – 1,6 mm (nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 10 d.) ir 3 mm (nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d.);

– M2 (autobuso) klasės – 2 mm (nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 10 d.) ir 3 mm (nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. )

– M3 (autobuso) klasės – 2 mm (ištisus metus)

Pagal Kelių eismo taisykles (KET) nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu. O nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Taigi reikia būti atidiems ir laikytis šių taisyklių, nes pagal naujausius įstatymus nepaisant jų, gresia techninės apžiūros dokumento panaikinimas. Tuomet per 90 dienų būtina  iš naujo atlikti techninę apžiūrą, o, nespėjus to padaryti, automobilis bus išregistruotas. Tokio netvarkingo automobilio vairuotojai, pažeidę KET reikalavimus dėl automobilio padangų naudojimo, bus baudžiami pagal LR ATPK 1241 str. 7 d., skiriant įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 40 litų.

O ką reiškia skiriamieji ženklai, nurodyti ant padangų? Apskritimu apvesta raide „E“ su dviem skaičiais patvirtinama, kad padanga patikrinta pagal Europos Sąjungoje galiojančius saugumo reikalavimus. Jei nežinomi automobilio gamintojų nurodymai padangoms, jas reikėtų rinktis tokias, kad: neliestų kėbulo ar pakabos detalių, neišsikištų iš už kėbulo ribų, neribotų ratų apsisukimo kampų. Padangos turi būti to paties konstrukcinio tipo.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *