Kaip išrinkti tinkamą paminklą savo mirusiam artimam žmogui?

paminklai siauliuose

Kiekviena artimo žmogaus mirtis neša vien tik skausmą ir liūdesį. Yra be galo sunku ne tik palaidoti savo artimąjį, bet ir sugebėti nepalūžti bei pasirūpinti laidotuvėmis ir kapaviete. Labai gerai, jei yra kitų artimų žmonių, kurie padeda suorganizuoti laidotuves. Tačiau kapaviete ir paminklu visados pridera pasirūpinti tik patiems artimiausiems mirusio asmens žmonėms. Juk tik jie geriausiai žino, koks buvo to žmogaus skonis, ką jis padarė visuomenei, o galbūt, net pats pasisakė, koks paminklas jam būtų tinkamiausias?

Lietuvoje netrūksta įmonių, kurios ne tik padeda palaidoti žmones, bet tuo pačiu ir pasiūlo, kur kreiptis dėl paminklo gamybos. Tiesa, geriausia būtų paminklų ieškoti patiems, nes laidotuvių namai tiesiog turi partnerius, kuriuos nori pareklamuoti. Geriausias būdas rasti paminklų gamintojus – tai paieška internete. Jei gyvenate Šiaulių miste, tiesiog įveskite raktinį žodį paminklai Šiauliuose ir rasite ne vieną įmonę, kuri parduoda ir gamina įvairius paminklus. Svarbiausia tik išsirinkti sau tinkamiausią.

Paprastai galėsite pamatyti ne vieną dizaino pavyzdį. Bet pirmiausia reikėtų išsirinkti medžiagą, iš kurios bus gaminamas paminklas.

Galima rinktis granitą, marmurą. Granito paminklai Šiauliuose – tai paminklai iš natūralaus akmens. Vienas didžiausių šios medžiagos privalumų yra tas, kad galima rinktis pačias įvairiausias spalvas. Tačiau daugelis renkasi būtent juodą granitą, nes jis suteikia klasikos ir elegancijos pojūtį. Granitas universali ir ilgai trunkanti medžiaga, todėl galėsite būti ramūs, kad pasistatę tokį paminklą, padarėte tikrai ilgalaikę investiciją.

Kalbant apie dizainą – geriau yra rinktis marmurą. Marmuras yra gana minkšta medžiaga, todėl ant marmurinio paminklo yra lengviau išraižyti mirusio asmens inicialus, skaičius, esant poreikiui – ir tam tikrus piešinius galima piešti ant jo. Pavyzdžiui, yra pastebėta, kad kai kurie žmonės užsisako išraižyti mirusio žmogaus nuotrauką, tiksliau jos siluetus ant paminklo. Marmurui taip pat netrūksta spalvų paletės pasirinkimo, tačiau geriau atrodo šviesios spalvos. Tiesa, marmuras nėra tokia ilgalaikė investicija, kaip granitas, todėl verta labai gerai pagalvoti. Jei Jums yra svarbiau grožis ir lankstūs dizaino sprendimai – rinkitės paminklą iš granito. Jei norite ilgaamžiškos prekės – rinkitės granito paminklą.

Jei turite kokių nors abejonių, visada galite pasikonsultuoti su paminklų gamintojais, jie įvertinę Jūsų kapavietę, galės padėti lengviau apsispręsti.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *