Ką reikia žinoti apie sviestmedžio aliejų?

Sviestmedžio aliejus – tai gelsvos, arba dramblio kaulo spalvos aliejus. Jis yra išgaunamas iš Afrikos svietsmedžio sėklų. Jo kvapas tarsi dūminis. Štai Prancūzijoje šis pirmai minėtasis medis buvo sviestmedzio aliejusvadinamas gyvenimo medžiu. Medis tokį pavadinimą gavo dėl savo išskirtinų gydomųjų savybių.

Grynas ir nerafinuotas sviestmedžio aliejus buvo naudojamas ir sėkmingai valgomas Afrikoje šimtmečiais. Jis naudojamas ir kaip hidroizoliacinis vaškas, taip pat naudojamas kirpyklose, gaminant žvakes. Taip pat sviestmedžio aliejus labai gerai tinka naudoti ir kaip priešuždegiminė priemonė, nuo patempimų ir artrito. Taip pat sviestmedžio aliejus labai tinka tepti, jeigu turime sausą odą. Apskritai žiūrint iš praktinės pusės, tai sviestemdžio aliejus yra aukščiausias natūralus drėkiklis su išskirtinėmis gydomosiomis savybėmis, skirtomis odai. Rankų darbo ir nerafinuotas sviestmedžio aliejus greitai ir tiesiogiai veikia odą, jeigu juo tepamės. Taip patnėra reikalo kažkaip kitaip perdirbti šį produktą, kadangi jis yra naudojamas geriausiai – tik natūralus ir niekaip kitaip nemodifikuotas.

Sviestmedžio aliejus yra skirtis tokias odos ligas ir kitus nemalonumus, kaip:

 1. Egzema;
 2. Dermatitas;
 3. Strijos;
 4. Sausa oda ir plaukai;
 5. Vabzdžių įkandimų paliktos žymės ir nemalonūs (dažniausiai niežtintys) požymiai;
 6. Psoriazė;
 7. Aknė;
 8. Odos krekingas
 9. Odos niežėjimas;
 10. Raumenų nuovargis ir įtampa;
 11. Reumatas;
 12. Artritas;
 13. Nudegimai saulėje;
 14. Odos alergija ir bėrimas;
 15. Randai ir įvairios tamsios dėmės;
 16. Odos dėmės;
 17. Raukšlės.

Viena geriausių savybių, kurią mums gali suteikti šis produktas – tai labai efektyvus odos drėkinimas. Būtent tai juk ir padeda kovoti su daugeliu odos problemų. Šio produkto drėkinamieji ingredientai yra tokie patys, kaip ir mūsų odos riebalinių liaukų. Dėl tokios savybės, sviestmedžio aliejus intensyviai ne tik maitina, tačiau ir gydo įvairias odos ligas. Tačiau tuo Jūs jau galėjote įsitikinti, pasiskaitę prieš tai pateiktąjį sąrašą. Lyginant su kitais drėkinamais sviestais, kurių drėkinimo lygis papratai siekia vos 1 procentą, svistemdžio aliejus gali pasididžiuoti maždaug nuo 5 iki 17 procentų. Tai yra vertinant  odos gijimo frakciją.

Šis produktas yra itin turtingas įvairiomis savybėmis gamtos šaltinis, dėl dviejų svarbių vitaminų. Ir čia mes kalbame apie vitaminą A ir E. Pagal prieš tai aprašytąsias savybes, vitaminas A yra labai svarbus odai apskritai. O štai vitaminas E sėkmingai prisideda prie žmogaus odos ne tokio greito senėjimo, apsaugo nuo laisvųjų radikalų ir daro labai teigiamą poveikį visai odos mikrocirkuliacijai. O tai, kaip žinia, tiesiog jaunina ir skaistina keikvieno žmogaus odą. Sviestmedžio aliejų parduoda daug įvairių gamintojų. Ir pats produktas gali turėti daug rūšių. Jis gali ūti grynas, nerafinuotas, A kalsės, Premium…

Nerafinuotas sviestmedžio aliejus reiškia, kad jis yra išgaunamas ir ruošiamas, nenaudojant jokių cheminių konservantų ir kitų medžiagų. Tai reiškia, kad jis yra gaminamas lygiai taip pat, kaip ir seniau, prieš šimtmečius naudojo Afrikos žmonės. Tik nerafinuotas sviestmedžio aliejus išsaugo visas natūralias, teigiamas, savo gamtines gydomąsias savybes. Norėdami įsitiknti, kad Jūs perkate tik natūralų produktą, tai turite atsižvelgti į produkto kvapą ir spalvą.

Natūralų kvapą turėtumėte nesunkiai pažinti, na, o kalbant apie saplvą, verta painėti, kad jituri būti smėlio spalvos. Jums gali pasitaikyti ir bekvapis kremas, turintis baltą spalvą. Jis estetiškai gali atrodyti patrauklus, tačiau jam gali trūkti kai kurių gydomųjų savybių.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *