Ką daryti, jei apliejome nešiojamo kompiuterio klaviatūrą?

Kompiuterių remontas Šiauliuose

Daugelis mūsų mėgsta valgyti ir gerti, sėdėdami prie kompiuterio. Gana dažnai nutinkanti situacija – kompiuterio klaviatūros apliejimas kava, arbata, sultimis ar kitais skysčiais. Ką tokiu atveju daryti ir kaip išgelbėti kompiuterį nuo visiško sugedimo? Žinoma, geriausia būtu tuoj pat vežti jį remontui, nes ne kiekvienas turi pakankamai žinių apie kompiuterio tvarkymą. Čia Jums gali labai padėti būtent kompiuterių remontas Šiauliuose, jei tai yra Jūsų gimtasis miestas. Tačiau čia pateiksime patarimus, kuriuos galite išbandyti, jei galimybės nuvežti pas meistrą tuo metu nėra:

 1. Išjunkite nešiojamą kompiuterį. Nedelsiant pašalinkite kintamosios srovės adapterį ir bateriją.
 2. Atjunkite visus išorinius įrenginius, pavyzdžiui, pelytę ir bevieles korteles.
 3. Iš karto apverskite kompiuterį, kad skystis nustotų skverbtis giliau į įrenginį.
 4. Nuvalykite išsiliejusį skystį. Valymui naudokite neutralų audinį, pavyzdžiui, popierinį rankšluostį.
 5. Išimkite klaviatūrą iš kompiuterio, jei tik tai įmanoma. Kai kurie kompiuteriai turi skysčiams atsparią klaviatūrą, kuria galima išimti. Jei tokios galimybės nėra, tuojau pat kreipkitės į kompiuterių remontą. Jei įmanoma – sekite kitus žingsnius.
 6. Išpilkite skystį ir išvalykite klaviatūrą.
 7. Nuvalykite visus lipnius likučius. Ekranas ar klaviatūros mygtukai gali būti išsitepę. Naudokite paprastą audinį be pūkų, kuris būtų švarus ir šiek tiek drėgnas.
 8. Apsaugokite save nuo statinės iškrovos. Statinis elektros krūvis gali pakenkti bet kuriam kompiuteriui. Sužinokite, kaip nesunaikinti kompiuterio su elektrostatine iškrova.
 9. Išardykite kompiuterį, jei negalite išvalyti viso skysčio išsiliejimo. Skysčiai gali pakenkti plokštėms. Neturėdami pakankamai žinių, galite tik dar labiau pakenkti kompiuteriui, todėl geriau, kad šį darbą atliktų patyrę meistrai.
 10. Nuplaukite liekanas. Jei išpylėte ne vandenį, kruopščiai viską nuvalykite. Yra keletas būdų kaip išvalyti, priklausomai nuo išsiliejimo rūšies ir rizikos, kurią esate pasiruošę iškęsti:
 • Pagalvokite apie skystį, kurį išpylėte ir nustatykite ar skystis yra tirpus ar ne. Naudokite dejonizuotą vandenį arba alkoholį, o po to vėl vandenį.
 • Paimkite visas sudedamąsias dalis, ant kurių liko skysčio likučių ir pakiškite jas po vandens srove. Daugumai plokščių vanduo nepakenkia, kai jos yra atjungtos. Tačiau judančios dalys, tokios kaip „CD-room“ gali neatlaikyti vandens.
 • Nuplaukite su dejonizuotu arba distiliuotu vandeniu. Paprastas vanduo palieka nuosėdas, kurios gali sukelti trumpą elektros sujungimą. Dejonizuotas vanduo tokių sunkumų nesukelia.
 •       Nuplaukite kiek įmanoma kruopščiau ir pašalinkite vandens perteklių.
 1. Leiskite išdžiūti. Įsitikinkite, kad visos dalys yra sausos. Kaip ir skalavimas, taip ir džiovinimas turi kelias galimybes:
 • Natūralus džiovinimas. Pakelkite įrenginius aukščiau nuo paviršių, tam, kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti per įrenginius. Palikite išdžiūti 24-48 valandoms.
 • Džiovinkite su šviesos šiluma. Naudokite saikingai šiltą šilumos šaltinį. Palikite išdžiūti maždaug 12 valandų. Oro sausintuvas gali pagerinti džiūvimo laiką.
 • Niekada nenaudokite plaukų džiovintuvo. Jissukelia statines problemas ir užteršia kompiuterį. Plaukų džiovintuvas, nustatytas dideliu karščiu, gali išlyditi kai kurias plastikines detales. Kitais atvejais, džiovintuvas gali nukreipti drėgmę gilyn į vidinius detalių komponentus.
 1. Sumontuokite visas dalis atgal ir patikrinkite kompiuterį.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *