Inhaliatorius – nepamainomas prietaisas gydant kvėpavimo takų ligas

inhaliatoriusInhaliatorius mums dažniausiai asocijuojasi su kvėpavimo takų ligomis ir ši asociacija daugiau nei teisinga. Esant kvėpavimo sutrikimams daktaras gali skirti vaistų, kurie yra inhaliuojami (įkvėpiami). Jei darytumėte apklausą Lietuvoje apie tai, kam naudojamas inhaliatorius, manoma, kad 90 % respondentų atsakytų, kad tai astma ir nežinotų daugiau ligų, kurioms gydyti ar palaikyti optimaliai būkliai jis tinka. Informuojame, kad ihaliatorius gali būti naudojamas sergant: bronchine astma, tracheitu, bronchitu, rinitu, nosies polipais, lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchektazėmis, sinusitu, faringitu, tonzilitu ir laringitu. Kaip matote, ligų komplektas tikrai nemažas. Deja, tendencijos rodo, kad labiau išsivysčiusiose šalyse tokių ligų daugėja, ne išimtis ir Lietuva.

Daugelis nesidomi tuo, kas jam yra neaktualu, todėl ir inhaliatorius bei jo naudojimas žmonėms rūpi tik išgirdus liūdną diagnozę. Gydytojai teigia, kad inhaliatorius yra veiksmingas ne tik tada, kai jis pirktas iš kokybiškų tiekėjų, bet ir tada, kai pacientas jį naudoja pagal pateiktus nurodymus. Deja, kai kurie žmonės nesilaiko instrukcijų ir inhaliatorių naudoja tada, kada prisimena arba priepolio metu. Norint, kad inhaliatorius duotų pageidaujamų rezultatų, vaistai turėtų būti įkvėpiami reguliariai. Taip plaučiuose esančios alveolės reikalingomis medžiagomis bus aprūpintos ilgesnį laiką. Pabrėžiame, kad labai klaidingas požiūris, jog praleidus vieną momentą, kada turėjo būti daroma inhaliacija, kartais pacientai atėjus kitam laikui dozę padidina dvigubai, nes nori atsigriebti. Bet kokių vaistų vartojimas tai būti daromas negali, nes organizmas vienu metu negali gauti vaistų perkrovos, kuri gali duoti neigiamą atkirtį. Gydytojas pacientams turi griežtai pasakyti, kad vartojant vaistus negalima savivaliauti ir keisti dozavimo normas. Pacientas turi gauti visą reikalingą informaciją, kad žinotų, kaip inhaliatorius iš tiesų naudojamas. Nepakanka net ir žinoti vartojimo intervalus. Reikia žinoti, kaip inhaliatorius turi būti laikomas.

Vienas inhaliatoriaus teigiama bruožas tas, kad inhaliatorius yra mažas ir pacientas gali jį nešiotis kartu su savimi. Astma sergantys žmonės gyvena pilnavertį gyvenimą. Vaikai, sergantys astma vaikšto į mokyklas, vėliau įgyja specialybę, o dar vėliau eina į darbą. Inhaliatorius telpa į rankinę ar darbo portfelį. Galite jį naudoti bet kur: automobilyje, darbe, namuose, būdami lauke. Inhaliatorius yra pakraunamas ir energijos jam užtenka ilgam. Tai reiškia, kad visada būsite saugus.

Daug kam kyla klausimų, kur vaistai patenka iš inhaliatoriaus. Todėl dabar atsakysime į šį dažnai užduodamą klausimą. Įkvėpto vaisto tikslas yra nukeliauti iki bronchų ir bronchiolių, nes tik ten jo veikimas tikslingas ir naudingas. Deja, dalis vaisto lieka burnoje ir yra nuryjamas. Tada jis patenka į virškinimo traktą, kur jo veikimas sukelia neigiamus dalykus. Vaistų kiekio pasiskirstymas priklauso tiek nuo inhaliatoriaus tipo, tiek nuo žmogaus įkvėpimo technikos. Reikia žinoti, kad įkvėpti reikia taip kaip reikalauja inhaliatorius. Inhaliatorius turi du tipus, ji gali būti: aerozolinis arba miltelinis. Aerozolinis inhaliatorius geriausiai veikia, kai įkvėpimas lėtas ir gilus. Miltelinis inhaliatorius reikalauja didesnės įkvėpimo srovės ir rekomenduojama įkvėpti greitai bei giliai. Be to, norime informuoti, kad nors rinkoje yra daug skirtingų inhaliatorių, kiekvienas inhaliatorius duoda panašų efektyvumą, o didžiausią jo naudą galima pasiekti tik teisingai jį naudojant.

Blogiausia yra tai, kad mokslininkai dar neturi tikslių paaiškinimų, kodėl žmonės suserga kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip astma. Ja gali sirgti tiek vaikas, tiek suaugęs žmogus, todėl žmogaus amžius tikrai nėra svarbus faktorius. Labiau pabrėžiama gyvenamoji aplinka ir stresas. Kaip žinote, astmininkams stresas yra tikras priešas, nes gali iššaukti priepolį, bet neabejotina, kad inhaliatorius tokioje situacijoje yra nepamainomas pagalbininkas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *