Eteriniai aliejai švelniai odai

Oda – tai mūsų gražiausias „drabužis“, matyt ne veltui vyrai teigia, kad moterys gražiausios, kai pasipuošia Ievos kostiumai, o moterys atsakančiai teigia, kad vyrams tinka Adomo kostiumas. Tai tik patvirtina tai, kad savo kūno odą reikia eteriniai aliejaipuoselėti ir negana prižiūrėti tik veido ir rankų odą, bet reikia rūpinti visu odos paviršiumi. Odai labai teigiamai veikia masažai, o masažams puikiai tinka įvairiausi eteriniai aliejai. Jie skiriasi savo tekstūra, kvapais, sudėtimi ir veikliosiomis medžiagomis. Ar žinojote, kad tam tikri eteriniai aliejai veikia netgi kaip afrodiziakas? Dalis visuomenės iš viso netiki, kad afrodiziakai egzistuoja ir veikia žmogų, bet jie klysta. Tiesiog kiekvienas žmogus yra unikalus kaip ir jo organizmas. Todėl vienam organizmui tas pats aliejus gali suteikti papildomų pojūčių, išprovokuoti tam tikras mintis, norus, o kitam organizmui nesukelti jokio efekto. Norint atrasti tinkamus eterinius aliejus reikia išbandyti daugiau nei vieną aliejų, nes būtų neteisinga ir neprotinga panaudojus vos vieną teigti, kad eteriniai aliejai iš viso niekam tikę.

Pastaruoju metu populiarėja įvairios terapijos, padedančios žmogui lengviau atsipalaiduoti, geriau pažinti save. Eteriniai aliejai yra praktikuojami kvapų terapijoje. Turbūt esate girdėję, o ir iš savo patirties žinote, kad kvapai veikia emociškai. Taip yra todėl, kad vienas ar kitas aromatas prikelia kokius nors prisiminimus iš senos praeities, tarkime, vaikystės, arba iš visai netolimos praeities. Prisiminimai gali būti tiek geri, tiek ir nelabai malonūs, tad terapijai kvapus reikia parinkti atsakingai.

Vienoje istorijoje, o gal pasakoje, buvo minima, kad moteris savo naujagymės lopšį visada apkaišiodavo šviežiomis levandomis. Vėliau, per kilusį namuose gaisrą ir sumaištį nutiko taip, kad motina nuo dukters buvo atskirta. Tą mergaitę užaugino kita moteris, kuri apie levandas nieko nežinojo, tačiau mergaitė visada šias gėles siejo su savo vaikyste ir jas mėgo, tik ją auginusiai moteriai nieko apie tai nesakė. Vėliau, po daugelio metų, atsitiktinai susitiko tikroji motina ir jos jau užaugusi duktė. Viena kitą jos atpažino būtent dėl to, kad pasikalbėjo apie levandas… Ši istorija pamoko, kad kvapai gali sujungti dviejų žmonių gyvenimus. Beje, yra gaminami levandų aromato eteriniai aliejai, tad nebūtinai reikia pirkti ar auginti pačias levandas.

Kalbant apie pirkimus, tai eteriniai aliejai pardavinėjami kosmetikos prekių parduotuvėse ir jose apsilankyti kiekvienai moteriai vienas malonumas. Išimtis gali būti nebent tada, jei moterys nemėgsta vienu metu užuosti daug skirtingų kvapų kaip tai tenka daryti kvepalų parduotuvėse, kur visi klientai panorėję gali išmėginti kvepalų mėginius… Eteriniai aliejai pardavinėjami buteliukuose ir yra galimybė jį atsukus pauostyti ir išsirinkti sau patinkantį. Jei jūs jau žinote, kokie eteriniai aliejai jums labiausiai priimtini, tai galite juos pirkti internetu. Tuomet netks „kankinti“ savo nosies. Ar žinojote, kad žmogus rinkdamasis naują mėgstamą kvapą negali išmėginti daugiau 3 skirtingų kvapų? Daugiau uosti tiesiog netikslinga, nes po to kvapai susimaišo ir žmogus jų neatskiria. Žmogaus uoslė nėra tokia ypatingai gera kaip, pvz., šunų. Tad eteriniai aliejai turi būti perkami renkantis iš ne daug aromatų. Laimei, ne visus kvapus reikia uosti, kad žinotume, kaip jie kvepia. Apelsinų kvapo eteriniai aliejai yra aiškaus ir pažįstamo kvapo butelioko net neatsukus. Todėl kartais renkantis aliejų pakanka skaityti tai, kas parašyta juodu ant balto etiketėse. Juk etiketės – tai ir informacijos šaltinis, o ne vien prekės puošmena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *