Kokią fizinę ir psichinę naudą suteikia važinėjimasis dviračiu?

dviratis

Mes visi žinome, kad, kai mes tampame vyresniais, tai sensta mūsų visas organizmas. Kai mes senstame, mažėja mūsų aktyvumas, protinė veikla ir visi kiti organizmo aspektai. Būtent todėl mums yra reikalingi įvairūs sporto pratimai.

Dviračiai – puiki alternatyva, kai energijos nėra itin daug, bet judėti reikia. Važinėjimasis dviračiu ir kiti sporto pratimai padeda lėtinti senėjimo procesus. Dviratis yra puikus išradimas ir, ko gero, kitų ekologišku alternatyvų dar greitai neatsiras.

Be jokios abejonės, moksliškai yra įrodyta, kad dviračiai teikia ne tik fizinę, bet ir psichinę naudą. Juk, kai mes senstame, mažėja ir mūsų protiniai gebėjimai, o taip pat ir fizinis darbingumas.

Visų pirma, jei važinėsitės dviračiu, pagerės Jūsų sportiniai gebėjimai ir aktyvumas bendrąja prasme. Papildomai pasirinktas ištvermės sportas suteikia galios mūsų plaučiams, todėl daugėja energijos ir gerėja širdies ir kraujagyslių veikla. Dviratis stiprina visą kūną, ypač kojų sritį. Todėl, jei norite būti aktyvesnis ir labiau pasiekiantis kitose sporto šakose – yra tikrai verta įsigyti dviratį ir skirti laiko juo pasivažinėti.

Faktas yra tas, kad kūnas ir protas yra labai susiję. Širdies pratimai, kaip žinia, padeda sumažinti stresą, o tai reiškia, kad Jūs tampate laimingesnis ir ramesnis. Atlikti mokslininkų tyrimai įrodė, kad žmonės, kurie užsiiminėjo aktyviu širdies veiklai sportu, pavyzdžiui, važinėjosi dviračiais, sveikatos privalumų pajautė daugiau, nei tik įprastai sportuodami, pavyzdžiui, sporto salėje. Važiuojant dviračiu yra išskiriama mažiau epinefrino (adrenalino), todėl psichinė būklė yra geriau kontroliuojama. Taip pat, dėl šios priežasties, po tokio sporto yra labai greitai atsigaunama. Važinėjimasis dviračiu gamina laimės hormonus – endorfinus.

Galbūt ir keista, bet, jei Jūs gyvenate dideliame mieste, neretais atvejais su dviračiu Jūs greičiau visur nuvažiuosite, nei su automobiliu. Tai ypač pastebėtina rytais, per didžiuosius kamščius. Taip pat su dviračiu galima apvažiuoti apylankas, bei sėkmingai sutrumpinti kelio atstumus.

Verta paminėti ir tai, kad važiavimas dviračiu praplečia Jūsų pažinčių ir bendraminčių ratą. Galite susirasti naujų draugų arba susitikti su senais ir turėti bendros ir įdomios veikloskartu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *