Dviračio pavaros jums padės pasirinkti tinkamą greitį

dviracio pavarosDviračio pavaros yra perjungiamos dviračio rankenėlės pagalba. Ir bet kuris dviratininkas turi žinoti kaip reikia teisingai perjungti  dviračio pavaras. Kai vaikam yra perkami dviračiai jie visada domisi kiek jų dviratis turi pavarų.  Ir kuo daugiau yra pavarų, tuo geriau.  Tačiau patyrę dviratininkai žino, kad dviračio greitis priklauso nuo dviratininko, o tiksliau nuo jo raumenų darbo.  O menas teisingai perjungti dviračio pavaras, tai yra profesionalių dviratininkų  gudrybės. Tai gali padėti išspausti iš dviračio išgauti maksimalias galimybes.

Anksčiau viskas buvo labai paprasta, kadangi dviračiai turėjo tik vieną pavarą.  Todėl viskas priklausydavo nuo dviratininko sugebėjimų, o važiuojant kalnuotomis vietovėmis tekdavo prisiderinti prie reljefo. Tačiau šiuolaikiniai  dviračiai turi jau ne vieną pavarą ir labai svarbu mokėti jas tinkamai perjungti, pasirinkti  tinkamiausią dviračio pavarą. Reikia įsiminti kelias dviračio pavarų perjungimo taisykles:

  • Nereikia perjunti dviračio pavarų, kai jūsų dviratis nejuda. Tai gali sugadinti jūsų pavarų perjungimo mechanizmą;
  • Dviračio pavaros turi būti perjungiamos dar prieš tai, kai jūs pasieksite sunkiai įveikiamą kelio ruožą( pavyzdžiui, ten kur yra sniegas arba smėlis) arba jei jūs kylate į kalną;
  • Perjungiant bėgius jokių būdų nereikia stipriai minti pedalais, kadangi perjungti bėgius jums bus kur kas lengviau, jei  grandinė negaus papildomo krūvio;
  • Taip pat perjungiant bėgius reikia stebėti ar dviračio grandinė nesusikryžiavo.

Važiuojant prieš vėją arba į kalną reikia  jungti  žemesnes pavaras, jums reikės dažniau minti pedalus, tačiau  sumažės jūsų greitis. Jei jūs važiuojate tiesiu keliu  dviračio pavarų santykis gali būti 4:1.  Važiuojant gali būti pasiekiamas net 100 km/h greitis. Šiuo atveju  pavarų santykis yra 8:1 ir didesnis.  Tačiau įprastai kojų raumenų jėgos nepakanka, kad būtų galima išvystyti tokį greitį. Net profesionalus sportininkai nenaudoja dviračio pavarų, kurių santykis yra  didesnis, nei 5:1, kadangi geresnis pasirinkimas dažnesnis pedalų minimas.  Taigi dviračio pavaros tai yra svarbus  elementas, kurio dėka jūs  galėsite reguliuoti savo važiavimo greitį ir pasirinksite važiavimo patogumą.   Nuo jūsų priklauso kiek pavarų turės jūsų dviratis.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *