Durys žmogaus gyvenime ir namuose. Kaip tai susiję su etiketu?

Durys žmogaus gyvenime ir namuose. Kaip tai susiję su etiketu?Durys namuose yra svarbi interjero dalis, tas pats galioja ir komercinėms patalpoms. Iš tiesų geriausias, kai visos patalpos durys yra vienodo stiliaus. Taip išvengiama sumaišties. Jei kambarys šviesus ir baldai šviesūs, tai durys namuose taip pat turėtų būti pakankamai šviesios. Į visiškai šviesų kambarį įmontavus tamsias duris jos nederėtų su bendru kambario įvaizdžiu. Norint į šviesų kambarį dėti tamsaus atspalvio duris reikia, kad kambaryje būtų daugiau tamsių elementų, o ne vien tamsios durys. Tada išgaunamas skoningas kontrastas tarp šviesaus ir tamsaus. Šviesių sienų kambaryje galėtų būti tamsesnių raštų kilimas, kur nors įkomponuota masyvi tamsi vaza, kiti meno kūriniai ant sienų, pavyzdžiui, koks paveikslas tamsesniais rėmais ir pan. Reikia derinti įvairias detales, baldus ir meną. Tik kūrybingas interjeras gali padaryti taip, kad šviesiame kambaryje tamsios durys atrodytų gražiai bei stilingai. Daugiau apie tai: www.elroma.lt

Žinoma, galimas ir kitas variantas, kai šviesiame kambaryje norima išlaikyti maksimaliai daug šviesos. Tokie pasirinkimai priklauso ne tik nuo patalpų savininko skonio, bet ir nuo patalpų dydžio. Šviesa – tai tarsi didesnė erdvė. Šviesa – tai optinė saviapgaulė ir tas jausmas, kad sienos „nespaudžia“, nesuteikia svorio. Kai norima ypatingo lengvumo, tai palaikomos pastelinės spalvos ar net dar šviesesnės. Dominuoti gali balta spalva ir kokia nors papildoma, tarkime, šviesiai gelsva ar šviesiai žalsva. Lengvi tonai puoš erdvę, bet švarą tokiose patalpose palaikyti sunku, jei namuose yra augintinių ar vaikų. Galima sakyti, kad akinamai šviesus butas labiau praktiškas tada, kai jame gyvena pora be vaikų arba iš viso vienas žmogus. Kai kurie mano, kad baltą spalvą mėgsta tik pedantai, bet tai ne tiesa. Šviesa daugelio žmonių skoniui tinka, tik ne visi drįsta daryti drastiškus interjero pokyčius, net žinodami, kad rezultatas juos džiugintų.

Šviesios durys ar tamsioms, bet ir vienoms ir kitoms yra spalvinė gama. Faneruotos durys turi įvairiausių spalvų, o jei norimos nėra, tai galbūt galima ją gauti pagal spec. užsakymą… apie tokius dalykus derėtų pasiklausti vadybininko, kuris dirba su durų pardavimais. Greičiausiai konsultacijos metu jums bus atsakyta daugiau nei į jūsų konkretų klausimą. Vadybininkas plačiau papasakos apie tai, ko galite tikėtis iš tos parduotuvės ir kaip pateikti užsakymą.

Durys turi būti varstomos tyliai bei nepraleisti garso iš kitų kambarių. Jei tai realizuota, tada galima teigti, kad durys ne tik gražiai atrodo, bet ir gerai funkcionuoja. Kaip ten bebūtų su ta garso izoliacija, duris užsidarę vis tiek gauname bent minimalaus privatumo, nes mandagus žmogus prieš užeidamas visada pasibeldžia. Beldimasis į duris taip pat turi būti pagal etiketą. Belstis reikia ramiai, užtenka du kartus stuktelti į duris, daugiau nei nereikia, bet ir tris kartus ne klaida. Esmė, kad beldžiama būtų ne per daug garsiai ir ne per daug įkyriai. Todėl galima sakyti, kad tai, kaip žmogus pasiprašo įleidžiamas į kieno nors privačią erdvę rodo to žmogaus intelektą, manieras. Nuo to ir priklauso, ar durys bus atidarytos, ar paprašyta išeiti ir netrukdyti. Būna, kad tėvai įeina į vaikų kambarius net ir be vaikų leidimo ir tai nėra gražu. Galbūt tik tam tikrose situacijose tai pateisinama. Pavyzdžiui, kartais tėvai turi užeiti ir išsiaiškinti, kas jų vaiką neramina, o ne palikti vaiką su bloga nuotaika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *