Dujiniai katilai ir jų efektyvumas

dujiniai katilaiDar prieš kelis šimtus metus žmonės būtų daug ką paaukoję, kad tik savo namuose galėtų turėti centrinį šildymą. Tik įsivaizduokite, kaip yra nepatogu viso namo atskiruose kambariuose kūrenti po atskirą malkų rinkinį, tam, kad visame name galėtume džiaugtis ir mėgautis šiluma. Tada ir kilo idėja atrasti centrinį šildymą. Pagrindinė idėja: reikia turėti kokį nors vieną katilą patogioje vietoje, pavyzdžiui, virtuvėje ar vonios kambaryje, kuris būtų sujungtas su namo radiatoriais arba ortakiais ir šildytų vienu metu visą pastatą. Tai yra paprasta, patogu ir labai efektyvu.

Kaip dujiniai katilai sušildo vandenį?

Dujiniai katilai gali būti ne tik oro, bet ir vandens šildytuvai. Kai kurie katilai šildo vandenį talpykloje ir po to jį tiekia Jums. Kai vanduo pasibaigia, reikia laukti kol naujas sušils ir tai kelia tam tikrus nepatogumus. Kiti (kombinuoti katilai) veikia kitokiu principu: Jūs atsukate karšto vandens čiaupą ir tuo pačiu metu atsisuka vožtuvas, kuris leidžia vandeniui ištekėti. Vanduo nuteka kanalais į katilą. Kai tik sistema gauna signalą, kad Jūs atsukote čiaupą – imamas kaitinti vanduo.

Dujiniai katilai šildo ne tik vandenį, bet ir tiekia jį į Jūsų namų radiatorius.

Dujiniai katilai – puikus pasirinkimas, nes jiems nereikia didelės erdvės. Jie gali būti pastatomi daugumoje virtuvių. Todėl tai yra idealus pasirinkimas žmonėms, kurie gyvena nedidelėse erdvėse. Vamzdynų sistema taip pat yra minimali. Beje tokie katilai yra labai greitai įrengiami. Dėl šių privalumų, jie ir yra tokie populiarūs. Katilai naudoja vandenį tiesiai iš maitinimo tinklo, o tai reiškia, kad karštas vanduo yra visada prieinamas. Vandens slėgis visada būna aukštas, net ir po intensyvaus naudojimo.

Dujiniai katilai būna įvairaus dydžio Galite rasti ir pigių, tačiau visada yra geriau investuoti į brangesnį produktą. Svarbiausia yra nuspręsti, kokio dydžio katilas yra reikalingas Jums. Tai priklauso nuo namo dydžio ir norimų apšildyti kambarių skaičiaus. Rinkitės atidžiai, nes nuo katilo dydžio priklauso Jūsų būsimos finansinės išlaidos už energiją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *