Butai prie jūros, gyvenimas juose ir požiūris į paveldosaugą

butai prie jūrosJūra visada viliojo savo romantika, kurią skleidžia ir žiemą ir vasarą. Ne veltui porelės prie jūros tiek fotografuojasi, leidžia ten savo laisvalaikį: maudynės, deginimasis, paplūdimio tinklinis, pasivaikščiojimai, piknikai, jau ir pajodinėti yra sąlygų. Gyvenimas Palangoje yra gyvas, nes turint prieigą prie jūros nėra kada miegoti, norisi viską aplankyti, viską pamatyti ir išbandyti. Palangoje vyksta šokių ir muzikos festivaliai, ten veikia ne vienas klubas, vyksta atviri lindi hop‘o arba salsos vakarai, veiklos tikrai netrūksta. Kiekviena tokia diena sukelia norą laukti naujos nepakartojamos dienos. Butai prie jūros, kurie yra nauji ir parduodami, gali prie tų dienų labai priartinti. Kai gyvenimas prie jūros bus ne atostogos, o nuolatinis gyvenimas, tai butai prie jūros jau nebus kažkoks stebuklas, tai bus jūsų jaukūs namai, jūsų priglobstis nuo žiemos šalčio, nuo vėjo pajūryje, nuo visų negandų. Butai prie jūros nėra kažkuo labai ypatingi, butai kaip butai, bet kiekviena šeima, turėdama fantazijos bet kokį butą gali paversti tikra pasakų vietele pagal savo svajonių viziją. Tobulybės nėra, nėra tobulų butų prie jūros, nėra jų ir kitur, nes tobulybė – tai siekiamybė, tai tikslas! Gyvenamosios vietos vizija kirba kiekvieno žmogaus mintyse, jei esama gyvenamoji vieta netenkina. Netenkinti gali dėl įvairių dalykų: kaimynų, kurių pakeisti negalima, nusikaltimų, kurie vyksta rajone ir kt. Pakeitus gevenamąją vietą į saugesnį rajoną šeima gali būti rami, kad vaikas, grįždamas namo po pamokų bus visiškai saugus, jei per pėsčiųjų perėjas eis pagal taisykles.

Butai prie jūros yra nuostabūs tuo, kad jūra nėra per daug toli, o vėjuota aplinka nėra tokia ir vėjuota, nes pušynai sulaiko vėjo gūsius. Tai reiškia, kad butai prie jūros turi užuovėją. Įdomu tai, kad kurdami daugiabučio projektą specialistai sugebėjo aprėpti net daugiau nei tikėjosi. Butų statymo vietai buvo keliami dideli kriterijai, nes norėta, kad tai būtų tokia vieta, kuri yra ne tik patogi, graži, bet atmosfera būtų įspūdinga ne mažiau nei geras susiekimas su miestu. Butai prie jūros, tai butai, kurie yra nedideliuose daugiabučiuose, kuriems nebus reikalingas liftas, už kurį gyventojai yra priversti mokėti, kai gyvena dvylikaaukščio antrame aukšte. Tokių nesklandumų čia sėkmingai išvengta. Todėl ir buvo statomas ne vienas, o keli daugiabučiai išsyk. Tokiu sprendimu norėta ir kuo mažiau pakenkti miesto įvaizdžiui, kad gamba išliktų atūralesnėje aplinkoje, nekentėtų vietos peizažas. Labai skaudu, kai, pvz., sostinėje visai netoli istorinių miesto vietų, dvelkiančių senove, kultūra, išdygsta koks modernus stilko ir plieno derinys. Tokia epochų sandūra pernelyg kardinali. Dėl šios priežasties butai prie jūros, kurie yra šiuolaikiški, buvo statomi tolėliau nuo miesto židinio, nuo senamiesčio ir t. t. Kultūros paveldus juk reikia palikti gyvuoti jų esamoje aplinkoje, o ne ją keisti statiniais aplinkui, kurie „rėžia akį“.

Kai jau aptarti esminiai dalykai, kurie svarstomi, kai ieškomi butai prie jūros, belieka iš tikrųjų tą paiešką atlikti. Kitaip sakant, mintis realizuoti paverčiant veiksmais. Apie gyvenamosios vietos pakeitimą reikia ne kalbėti, o tai daryti. Kitaip ketinimai ir liks tik ketinimais. Žmonės turėtų kartais mažiau galvoti „kas būtų, jei būtų…“, o pasikliauti savo intuicija ir gyvenimu džiaugtis jau šiandien, o ne po penkerių ar dešimties metų. Švaistytis nesiūlome, tik patariame, kad gyvenimo siųstus šansus reikia išnaudoti, nes antrą kartą gera galimybė gali pasitaikyti labai labai negreitai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *