Brangiai perkame mišką – dabar taip skelbiasi daugelis

Brangiai perkame mišką – dabar taip skelbiasi daugelisTam tikros savo valdos pardavimas dažniausiai žmonėms sukelia neigiamas emocijas. Ir visai nesvarbu, ar parduoti ketinama seną sodybą, nediduką sodo namelį, ar dideles miško valdas. Atėjus metui parduoti tam tikrą savo nekilnojamą turtą dažniausiai linksmos nuotaikos nevyrauja ir tokie sprendimai niekada neateina per naktį. Juk dabar beveik kiekviename skelbime laikraštyje, ar internete matome tokias skambias frazes, kaip brangiai perkame mišką, tačiau, ar ši frazė turi prasmę ir yra teisinga? Daugiau apie tai: www.vizon.lt

Miško kainos nustatymas yra sudėtingas procesas, kuriam reikia ne tik laiko, bet papildomų lėšų, arba kompetetingų žinių. Kaip žinia mes patys, net jei ir esame miško savininkai nuo senai, dažniausiai reikiamų žinių neturime. Tam, kad jas įgyti reikia nuolatos sekti rinkos naujienas, domėtis miškais plačiąja prasme. Kad galėtumėte minėti tokias frazes, kaip brangiai perkame mišką, dar reikia iš tikro brangiai jį ir supirkinėti. Juk paprastas valdos savininkas dažniausiai ne tik, kad neturi visų reikiamų žinių apie miškus ir rinkos pasektus, tačiau ir neturi reikiamos kvalifikacijos, mokslo, ar darbo stažo, kuriuo galėtų vertinti miškus ir teikti tai įrodančius sertifikatus.

Tačiau prieš įsigilinant į tokius dalykus, kaip greitas, ar brangus miško pardavimas, visada pagalvokite ir apie kitą medalio pusę. Mes tikime, kad sprendimas parduoti mišką negimė per naktį, tačiau, ar Jūs tikrai jau viską tvirtai apsvarstėte ir galutinai nusprendėte?

Dažniausiai miškai yra parduodami, kai trūksta pinigų, kai miško valdos yra paveldimos ir nevertinamos, kai nauji savininkai neturi nei laiko, nei noro, nei įgūdžių prižiūrėti miškus. Čia paminėtos pačios dažniausios miškų pardavimo priežastys, tačiau jų gali būti ir kitokių. Visa tai priklauso nuo žmonių ir jų interesų. Prieš parduodami mišką, visada apgalvokite, ar Jums tikrai negaila tai padaryti? Miškas visada yra vienas brangiausių turtų ir daugelis ekspertų net nedrįstų ginčytis, kad jų vertė kažkada kris. Priešingai, šiais užterštos gamtos laikais, geri miškai yra ir bus laikomi viena vertingiausių vertybių. Būtent todėl ir kaina su laiku, tikėtina, kad tik didės. Žinoma, jei Jūs miško neapleisite, skirsite jam nuolatinę priežiūrą – su laiku tik praturtėsite. Taip pat pagalvokite, koks vis dėlto yra geras jausmas žinoti, kad turite didelius plotus žemės. Juk joje galite leisti laisvai lietis savo fantazijai, pavyzdžiui, pastatyti kelis miško namelius ir juos naudoti nuomai. Tikrai atsiras žmonių, kurie kartas nuo karto norės atitrūkti nuo miesto ir pailsėti miško trobelėse, atsiskyrus nuo visų. Tai padetų Jums gauti daugiau pelno. Taip pat galima įrengti ir tam tikras poilsiavietes, karstymosi pramogas, aikšteles vaikams. Toks, kad ir nedidelis turistinis centras pritrauktų daug žmonių, ypač šiltuoju metu ir netgi padėtų Jums išpopuliarėti. Idėjų tikrai yra visokių, tereikia tik gerai pamąstyti ir turėti už ką investuoti.

Jei vis dėlto Jus perkalėti yra sunku ir mišką vis tiek norite parduoti, vis tiek galite neskubėti ir pradžiai išbandyti tik dalinį pardavimą. Čia mes kalbame apie dalinį medžių kirtimą ir pardavinėjimą. Kol nesate tvirtai apsisprendęs, šis būdas visada padeda gauti pajamų ir tuo pačiu neprarasti miško. Tačiau ne visus medžius galima kirsti, nes ne visie jie Jūsų miške gali būti naudingi supirkėjams.

Jei galiausiai nuspręsite parduoti mišką – pirmiausia visada kreipkitės į kompetetingą specialistą, kuris padėtų nustatyti realią jo vertę ir neliktumėte apgauti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *