Aspirinas numalšins karščiavimą

Aspirinas

                      Aspirinas  tai yra  vaistinis  preparatas, kuris pasižymi temperatūrą  sumažinančiu poveikiu. Jo medicininis pavadinimas acetilsalicilo rūgštis. Visame  pasaulyje   šis preparatas  yra  naudojamas kaip karštį mažinantis. aspirinas Pirmą  kartą šis preparatas   buvo gautas 1853 metais. Vėliau  šis preparatas  buvo gaminamas tiek  tabletėmis, tiek ir milteliais.  Taigi  taip ir atsirado  mums   visiems   žinomas aspirinas.  Apie  tai  kodėl  yra  naudingas aspirinas  žino kiekvienas nuo  vaikystės.  Tai yra pats pirmasis preparatas, kuris naudojamas, kai yra jaučiami pirmieji  peršalimo arba gripo simptomai.  Naudingos  aspirino savybės  yra naudojamos mūsų   dienomis tokiuose preparatuose,  kurie  jei tikėtume reklama gali   nugalėti peršalimą  vos per kelias dienas.  Aspirinas kartu  su  aviečių  uogiene  yra žinomas kaip  greitoji  pagalba nuo peršalimo. Šio vaistinio preparato naudą jau ne vieną  kartą patvirtino mokslininkų tyrimai.  Šio preparato tabletes galima   surasti praktiškai  kiekvienoje  vaistinėje.  Aspirino nauda tai yra puikios    temperatūrą  mažinančios savybės.  Preparatas  padeda  labai   greitai  sumažinti  karščiavimą. Tai yra  paaiškinama  tuo, kad jis veikia termo reguliacijos  centrus, kurie yra mūsų galvos smegenyse.   Tačiau  tai  nėra  visas aspirino  teigiamas  poveikis. Aspirinas  taip pat padeda pašalinti sąnarių  skausmą ir  galvos   skausmą, kurie   labai dažnai ateina  kartu su gripu.  Aspirinas  veikia  smegenų jautrumo   centrus ir todėl  gali numalšinti nemalonius  pojūčius.  Tačiau   ir tai nėra  visas  teigiamas  aspirino poveikis.  Taip pat  šis vaistinis  preparatas  yra   vartojamas  reumatizmo ir neuralgijų  profilaktikoje,  bei taip  pat norint  pašalinti įvairaus  pobūdžio  karščiavimą.  Taip  pat  jis  skystina  kraują.  Todėl  šis   vaistas  yra paskiriamas  jei žmogus   turi padidėjusį spaudimą.

Štai tokia  stebuklinga  tabletė  yra aspirinas, kadangi    jis  turi  ne vieną  teigiamą  poveikį.  Beveik trečdalis  civilizuotos visuomenės  gyventojų, kurie  yra vidutinio amžiaus reguliariai  vartoja  šį preparatą, kadangi  jie tikisi išvengti širdies  smūgio, insulto ir  nori sumažinti    net  vėžio  susirgimo riziką.  Tačiau   nauji tyrimai taip pat  parodo, kad aspiriną  gali  vartoti  tikrai ne visi ir kad kai kuriems  pacientams taip  vadinamas  stebuklingas   vaistinis preparatas  gali  sukelti daugiau  žalos, nei naudos.  Yra   įrodyta, kad žmonės, kurie vartoja  aspiriną  yra   kur kas mažiau linkę  sirgti širdies ligomis, taip pat jie turi mažesnę tikimybę  patirti infarktą, nei kiti žmonės, kurie  nevartoja  šio preparato.   Žinoma, tai skamba kaip gera naujiena, tačiau atitinkamai  su aspirinu niekada  nereikia juokauti, kadangi  jis  turi  ir neigiamą poveikį jei  jis  bus  vartojamas labai  dažnai.  Kadangi  labai dažnas  aspirino  vartojimas gali sukilti rimtus skrandžio ir virškinamojo  trakto  sutrikimus. Tačiau  kai  kurie tyrimai  tvirtina, kad  aspirinas  gali sumažinti vėžio susirgimų  riziką. Tačiau  klausimas  ar tai  tikrai yra tiesa?  Šis klausimas vis dar išlieka  retorinis.

Taip pat aspiriną  yra rekomenduojama  naudoti   žmonėms norint  apsisaugoti nuo  infarkto, insulto ir  daugelis  žmonių   šiam  tikslui  ir vartoją  aspiriną.  Norint, kad  jums  aspirinas  nesukeltu jokios  žalos yra  būtina    nutarti kaip  dažnai turi  būti  vartojamas  aspirinas ir kokie žmonės  jį turėtų  vartoti, o kas ne.  Daugeliui  vyrų, kurie jau  patyrė  infarktą  aspirinas gali tapti tikru išsigelbėjimu, kadangi šis vaistinis  preparatas   sumažins jo pasikartojimą.  Taip pat sumažėja pakartotinė  rizika ir moterims, kurios jau patyrė  insultą, kadangi buvo sutirštėjęs  kraujas.  Tačiau  šio preparato neverta  vartoti žmonėms, kurie  yra visiškai sveiki, tačiau tai galima  pasakyti  praktiškai apie  beveik  visus vaistus. Gali būti, kad aspirino  vartojimas gali būti naudingas jei jūs  giminėje  yra stiprus širdies  ligų paveldimumas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *