Ar paskolos ir kreditai gali jus išgelbėti, ištikus finansinei krizei

credit24-300x300-1

Ar paskolos ir kreditai gali jus išgelbėti, ištikus finansinei krizei?

 

Paskolos sulaukia didelio dėmesio. Jomis domisi vartotojai, žiniasklaida. Yra įvairių nuomonių, tarp kurių pasitaiko ir pozityvių, ir negatyvių. Tad kyla klausimas, ar pinigai iš skolinimo įstaigos gali tapti gelbėjimosi liemene, esant sunkiai finansinei situacijai.

Ar tikrai mokate elgtis su pinigais?

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad pinigai, nors ir visų trokštami, suvokiami nevienodai. Požiūris į šimto eurų kupiūrą skiriasi. Yra žmonių, kuriems dviejų šimtų eurų kreditai atrodo kaip didžiulė suma, yra ir tokių, kuriems tai kassavaitinis apsilankymas drabužių parduotuvėje.

Pinigų tema kontrastinga dėl skirtingų atlyginimų, taip pat ir dėl mokėjimo taupyti. Vienas asmuo penkis šimtus išleis nė negalvodamas, o kitas viską atidžiai suskaičiuos, suplanuos ir tam tikrą dalį pasiliks ateičiai. Taigi, finansiniai įpročiai skiriasi nuo kiekvieno žmogaus individualaus požiūrio į pinigus. Šis teiginys tarsi suponuoja, jog paskolos ėmimas yra nulemtas netinkamo elgesio su pinigais. Sutikite, tokių variantų tikrai pasitaiko. Žmonės pakliūva į finansinę duobę ir kaip galimybę iš jos išsikapstyti įvertina būtent paskolas ir kreditus.

Vis dėlto finansinio postūmio prireikia ne tik dėl asmeninės kaltės. Gyvenimas nenuspėjamas, tad ir pinigai dinamiškai šuoliuoja į sąskaitą ir iš jos. Kas žino, ar jūsų vaikas, važiuodamas su dviračiu, nenulauš prabangaus limuzino veidrodėlio. O gal jūsų būsto santechnika parodys kaprizus. Taigi, atvejų, kai reikalingi papildomi pinigai, būna visokių.

Kam skolinatės?

Dar viena kontrastinga tema – pinigų kryptys. Bet kuris ekonomistas pasakytų, kad imti paskolą norint nusipirkti brangų telefoną yra nei šis, nei tas. Yra ir sričių, kur nuomonės išsiskiria. Puikus pavyzdys – automobilio pirkimas. Vieni žmonės sako, kad paskolos transporto priemonėms yra puikus sprendimas, o kiti tokį variantą vadina pernelyg rizikingu. Kiekvieno teisė spręsti, ar ne?

Svarbiausia, kad pinigai iš tiesų būtų skiriami tam, kam reikia. Jei artėja žiema ir būtinas naujas šildymo katilas, tai tikriausiai gautų pinigų neleisite naujam televizoriui.

 

Kreditai gali padėti išsikapanoti iš finansinės duobės. Tačiau ne visada. Vaistų reklamose akcentuojama, kad „būtina perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta“. Pridedama ir tai, jog „netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai“. Šios mintys itin tinka kalbant apie paskolas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *