Akmens anglys – dažna kuro rūšis namų šildymui

akmens anglysKiekvieną šaltąjį metų sezoną kartojasi vis tas pats… Žmonės skundžiasi vieni kitiems dėl didelių šildymo kainų, lygina kainas miestuose, rajonuose, stebi nuosavų namų šildymo sąnaudų dydį ir gyvenamojo buto, ir galvoja, kas labiau apsimoka. Daugybė interesantų domisi skirtingumo kuro rūšimis. Gyventojai nuosavame name neabejotinai turi platesnį pasirinkimą, jie gali šildymą įsirengti bet kokia norima šildymo sistema. Bet ar esate girdėję, kad bute gyvenantis žmogus pirktųsi malkas ir kurentų pečių būte? Taip nebūna. Namą galima šildyti pečiumi, kuriam naudojamos akmens anglys, malkos, pjuvenų briketai ir pan. Galima įsirengti dujinį šildymą, galima geoterminio šildymo sistemą, židinį, variantų yra ir daugiau. Nuo ko priklauso apsisprendimas?

Dažniausiai mums įtaką daro artimųjų ratas. Jei draugai sako, kad akmens anglys jų namuose naudojamos jau ne vienerius metus, tai jūs imate automatiškai manyti, kad akmens anglys yra gera kuro medžiaga. Jei internete rasite kelis įdomius straipsnius apie akmens anglį, kurie bus įtaigūs, jūs numosite ranka į tai, kad akmens anglys degdamos išskiria aplinkai ne itin teigiamas medžiagas. Tada pagalvojate, kad jūsų vieno namas daug žalos nepadarys, bet jei taip galvotų visi?? Tada bandote dar save nuraminti sakydamas, kad malkos taip pat turi neigiamą efektą gamtai, o miškų kirtimas apskritai nėra gerai, nes medžiai gamina mums ir visai gyvybei deguonį. Faktas visgi yra tai, kad galutinis sprendimas priimamas pagal finansinius išteklius… Ekologiškas geoterminis šildymas įrengimui reikalauja tikrai nemažos piniginės investicijos, o tai sau leisti ne visi gali, kadangi jau pačio namo statyba surijo daug finansinių išteklių, o gyvenime ko ne viskas remiasi į pinigus. Tada vėl grįžtate prie minties, kad akmens anglys, jei tinka draugui, tiks ir jums.

Smagu tai, kad kietojo kuro katilai per daugelį metų tobulėja ir taršos poveikis mažėja. Reikia žinoti, kad akmens anglys netinka tokiam pečiui, kuris skirtas malkoms kurenti ir atvirkščiai. Kodėl tai pavojinga? Todėl, kad skirtingos kuro medžiagos duos skirtingą kaitrumą. Katilai ir pečiai yra pritaikyti tam tikram kaitrumo laipsniui ir nekreiti dėmesio į tokias indikacojas labai rizikinga. Nei vienas nenorime, kad pečius, neatlaikęs karščio susprogtų ir sukeltų namuose gaisrą. Akmens anglys turi būti kurenamos tik tam skirtuose kietojo kuro katiluose. Taip nebus rizikos, kad įvyks nelaimė. Pasak gaisrininkų, daug gaisrų namuose kyla dėl blogai įrengtos šildymo sistemos. Vadinasi, šildymo sistemos įrengimą patikėti specialistams, kurie netoliaruos savo darbe klaidų.

Akmens anglių verslas yra labai senas ir turi savo tradicijas, o angliakasyba yra pavojingas ir sunkus darbas. Turėkite omenyje, kad akmens aglys yra iškastinis kuras, kuris gamtoje neatsinaujina, vadinasi, jo ištekliai kažkada baigsis. Žinoma, tai tikrai nutiks dar ne šiais ir ne kitais metais, bet mokslininkai jau skaičiuoja išeklius pagal vartojimo lygį ir preliminariai teikia datas… Vis dėlto, apie tai mąstyti mums dar anksti, nes kol yra išteklių, tol bus ir vartotojų, o žmogus yra tokia butybė, kuri visada išmoksta prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Būtent tai padeda žmogui išlikti.

Dar žinokite, kad akmens anglys parduodamos fasuotos, bet esant norui galima pirkti ir palaidą anglį, jei reikia didesnių kiekių. Šildyti namus akmens anglimi patogu, nes akmens anglies laikymui nereikia ypatingų sąlygų. Akmens anglys tikrai mažiau bijo drėgmės nei pjuvenų briketai. Lyginant su malkomis, akmens anklys turi privalumą, kad jų nereikia džiovinti prieš vartojimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *